Újra beült a hintába a forint
A forint/euró árfolyam a reggeli órákban 280-as szinten állt, majd némi erősödés után 277-ig küzdötte föl magát a magyar fizetőeszköz. Ahogy viszont a megelőző napokban, úgy most is szinte kockázat nélkül lehetett volna fogadni arra, hogy a jegyzés nem ezen a szinten tölti el a napot. Aki újabb, napon belüli jelentős gyengülésre számított, nem is taktikázott volna rosszul, bár aligha akad olyan kis spekuláns, aki most napon belüli üzleteket kötve be mer szállni a piacra. (Az ideges hangulatban csupán egy rossz időzítés miatt is házak, nyaralók mehetnek el, már persze azoknál, akik az elmúlt két napban nemcsak Budapesten, hanem Londonban is tudtak üzletet kötni.)
A forint most kisebb-nagyobb ugrások mentén gyengült a kora délutáni órákban, s 283 fölött is járt, sőt volt olyan időszak, amikor megint ijesztő magasságokba, 284 forint közelébe ért. Ekkor azonban ismét erősödésnek indult a forint, és 274 közelébe erősödött az árfolyam. Az üzletek döntő részét 280-as szinten és valamivel ez alatt regisztrálták, amit kedvezően lehetne értékelni a csütörtöki fejlemények után, amikor is 286 fölött is járt a jegyzés. Az viszont továbbra sem ad okot nagy optimizmusra, hogy a napon belüli árfolyammozgás ismét egy nagyon széles, közel 10 forintos sávban szóródott. A derűlátóak azonban ebben is találhatnak maguknak kedvező jeleket, hiszen a pénteki áringadozás azért szűkebb volt, mint a megelőző napi.
Mindeközben Londonban már a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és Magyarország közötti közeli megegyezésről beszélnek. Az elemzők szerint nem fog kemény feltételeket szabni az IMF a segítségért. A Goldman Sachs előrejelzése szerint Magyarország elővigyázatossági megállapodást köt a valutaalappal, ehhez jó eséllyel az EKB segítsége és EU-tagállamoktól vagy uniós intézményektől felvehető kétoldalú kölcsönök is járulnak majd. Ennek alapján valószínűtlen, hogy az IMF Magyarország esetében ragaszkodni fog további nagyarányú költségvetési megszorításokhoz, inkább olyan szerkezeti intézkedésekre összpontosít, mint például a költségvetési kiadási plafon törvénybe iktatása.