Röviden

Csökkenti az olajkitermelését az OPEC

A kőolajtermelő országok szervezete (OPEC) pénteken elhatározta, hogy tagjai számára 1,5 millió hordóval csökkenti a termelési összkvótát a szeptember óta érvényes napi 28,8 millió hordóról. A döntés november elsején lép hatályba. Az elemzők szerint az olajországok legföljebb a túltermelés növekedését fékezhetik, de a kereslet élénkítésére nekik sincs módjuk. (MTI)

Nagy-Britannia: visszaesés a harmadik negyedévben

Több mint másfél évtizedes töretlen növekedés után csökkenni kezdett a brit gazdaság összteljesítménye, ráadásul a várakozásoknál jóval meredekebb ütemben a harmadik negyedévről pénteken nyilvánosságra hozott előzetes adatok szerint. Londoni elemzők jövőre egész éves recessziót valószínűsítenek Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is. A brit statisztikai hivatal pénteken közölte, hogy az előző három hónapban, negyedéves összevetésben, 0,5 százalékkal zsugorodott a brit nemzeti össztermék értéke. A visszaesés ténye nem lepte meg a piacot, mértéke azonban igen: elemzők előzetesen 0,2 százalékos negyedéves GDP-csökkenést jósoltak. (MTI)

Negatív figyelőlistán a KBC és vele a magyar K&H

Negatív besorolási megfigyelés alá vette pénteken a belga KBC bankcsoport és kelet-európai érdekeltségei (köztük a magyar K&H Bank) kockázati besorolásait a Fitch Ratings, arra hivatkozva, hogy a romló környezetben további portfolió-leírásokra lehet szükség. A legnagyobb európai hitelminősítő a magasan elsőrendű, hosszú futamú AA mínusz adósosztályzatát vette negatív figyelőlistára. (MTI)

Csikorogva fékez a Volvo és a Peugeot-Citroen

A francia PSA Peugeot-Citroen autógyár a mostani utolsó negyedévben 30 százalékkal csökkenti termelését Európában az eladatlan állomány csökkentése érdekében - jelentette be a társaság. A világ második számú teherautógyára, a svéd Volvo pénteken kétmilliárd svéd koronás adózott eredményt jelentett a harmadik negyedévről, 36 százalékkal kevesebbet a tavalyi harmadik negyedévinél. A nagy lassulást azzal magyarázták, hogy a kilátások rosszak, a megrendelések Európában máris csikorogva fékeztek, az előző évinek a felére estek. (MTI)

A Mavir a bevételeinek egy részét a díjakban ellentételezi

A Magyar Energia Hivatal úgy döntött, hogy a Mavir határkeresztező kapacitásaukcióinak bevételét figyelembe veszi az átviteli-rendszerirányítási díjak számításakor. A Mavirnak 2008 első felében 9,46 milliárd forint bevétele származott a határkeresztező kapacitások értékesítéséből, míg 2007 első felében ez a tétel 5,68 milliárd volt. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.