Röviden
Hétfőtől utcára kerülnek a Zalabaromfi dolgozói
Bezárja üzemét, és hétfőtől megkezdi a csoportos létszámleépítést a Zalabaromfi. A tulajdonosok ígérete szerint a cég mintegy hétszáz dolgozója megkapja elmaradt juttatását. Rosszabbul járnak a beszállítók: becslések szerint a Zalabaromfi 1,2 milliárd forinttal tartozik a termelőknek, akik úgy számolnak, ebből 800 millió forinthoz biztosan nem jutnak hozzá. A beszállítók képviselői tegnap Gráf Józseffel egyeztettek. Az agrárminiszter elmondása szerint a tenyésztők gondjain úgy kívánnak enyhíteni, hogy - államilag garantált hitel segítségével - levágatják a cég náluk lévő állományát. (MTI)
Esztergomban készült Suzukit vesznek a japánok
A Magyar Suzuki által gyártott Splash modell értékesítése kezdődött meg kedden Japánban. A Splash az első olyan Esztergomban készülő modell, melyet a szigetországba is exportálnak. A Suzuki közleménye szerint a Magyarországon gyártott modell ára 1,24 millió jen (12 ezer dollár). A cég tervei szerint havonta ötszáz Splasht értékesít Japánban. (MTI)
Az OTP minden településen elfogadja az ingatlanfedezetet
Az OTP felülvizsgálta ingatlanfedezet-értékelési rendszerét, és úgy döntött, hogy az ország valamennyi településén elfogadja a lakóingatlanokat az ingatlanalapú hitelek fedezetéül. Az OTP-t az elmúlt napokban több település vezetője és a Lakástulajdonosok Országos Érdekvédelmi Egyesülete is bírálta amiatt, hogy háromszáz településen nem fogad el fedezetként ingatlant. A bank korábban még azzal érvelt, hogy szigorú kockázatkezelési elveinek megfelelően jár el, amikor nem fogad be fedezetként forgalomképtelen ingatlant. (Munkatársunktól)
Orosz tulajdonszerzés a Ganz-csoportban
A Gazdasági Versenyhivatal engedélyezte, hogy az orosz Transzportno-Technologicseszkoe Masinoctroenie (TTM) társaság 51 százalékos részesedést szerezzen a Ganz Engineering Kft.-ben. A cég jelenleg nem működik, ám a tranzakció részeként átveszi a szintén a Ganz-csoportba tartozó Ganz Energetikai Gépgyártó Kft.-nek a vízi gépek és atomerőművi berendezések gyártásához szükséges eszközeit. A TTM az orosz állam tulajdonában lévő Rosatom által irányított vállalkozáscsoport tagja. (MTI)
Hárommilliárdos fejlesztés a csepeli szabadkikötőben
A csepeli szabadkikötő tulajdonosa, a Mahart Szabadkikötő Zrt. hárommilliárd forint értékű, döntően európai uniós forrásból finanszírozott beruházást adott át tegnap. Belán Gábor, a cég vezérigazgatója elmondta: másfél milliárdból egyebek mellett kamionok, teherautók, munkagépek szállítására alkalmas kikötőt építettek, míg további másfél milliárdból egyéb fejlesztéseket hajtottak végre. (MTI)