Az első öt lépés
(Ha szükséges, vezessen naplót a napi tevékenységéről.) Nézze át, mik lehetnek a stressz okai, melyeknek van gyakorlati megoldása, melyek azok, amelyek idővel megoldódnak, mik azok, amelyeken nem változtathat. A második és a harmadik kategóriát engedje el, ne aggódjon azon, amin úgysem változtathat. Ha viszont van gyakorlati megoldás, s ez a legtöbb problémára igaz, készítsen róla újabb listát, próbálja ki, ha lépett, javult-e a helyzet. (Példa a problémára: nem vagyok képes erre a telefonbeszélgetésre. Megoldás: addig ez nem derül ki, míg meg nem próbálom. Ha túl leszek rajta, jobban érzem magam.) Ne riassza vissza, ha gyakorlati megoldásai másoknak átmenetileg kényelmetlenséget okoznak. Ön akkor a leghasznosabb másoknak is, ha egyébként jóban van magával és a világgal.
2. Ossza be az idejét. Készítsen órarendet a tennivalókhoz, végezzen mindennap kicsit többet azokból, amelyek örömet okoznak, jól mennek, személyes sikerrel járnak.
3. Összpontosítson olyan célokra, amelyek ha kis lépésekben is, de megvalósíthatók.
4. Kerülje a negatív gondolatokat, mint például: "ez nekem nem megy, ebből nem tudok kikeveredni". Koncentráljon inkább arra, mi segíthet a megoldásban. Ha kell, listázza ezeket, és lásson hozzá a megoldáshoz.
5. Kezelje kapcsolatait. Ennek művészete abban ál, hogyan tud hatni mások érzelmeire, és ön milyen érzelmeket tud mutatni mások felé.
A cél a konfliktus megoldása, a nézeteltérések elfogulatlan, sértődésmentes tisztázása.
Ne vegyen mindent a szívére, és hagyjon másokat is dolgozni. Igyekezzen észrevenni mások jó tulajdonságait, és soha ne fukarkodjon a dicsérettel. Ez a befektetés busásan megtérül. Akinek széles a társadalmi kapcsolathálója, az könnyebben lesz úrrá a nehézségeken, mert mindig lesz valaki a közelben, akinek a tanácsa, segítsége éppen kihúzhatja a válságból. Az aggódó, befelé forduló személyiség sokkal sérülékenyebb, mint
az életvidám, széles társadalmi kapcsolatokkal rendelkező emberé.