Kiütötték a tőzsdéket a rossz német, francia és kínai adatok
A rossz hangulat azzal indult, hogy nem érkeztek túl jó adatok a kínai feldolgozóipar teljesítményéről, az új feldolgozóipari megrendelések száma 4 hónapos mélypontjára esett. Ebben főleg a gyengülő belföldi kereslet játszott meghatározó szerepet. A feldolgozóipar lassulása azért is veszélyes, mert csökkenő munkaerő-keresletet vetít előre az országban.
A kínai rossz hír mellé társult a reggel folyamán, hogy márciusban Németországban a februári 50,2 pontról 48,1 pontra, Franciaországban pedig 50 pontról 47,6 pontra csökkent a feldolgozóipari beszerzési menedzserindex.
A német adat megdöbbenést keltett, s habár az elemzők nem számítanak recesszióra, az első negyedévben legfeljebb a gazdaság stagnálását tudják elképzelni.
A francia beszerzési menedzserindexek ugyancsak a gazdasági élet szereplőinek növekvő pesszimizmusáról tanúskodnak. A feldolgozóipari beszerzési menedzserindex négyhavi mélypontra csökkent. Németországhoz hasonlóan a francia gazdaság esetében is stagnálás várható az első negyedévben.
A magyar tőzsde az adatok hatására esni kezdett, illetve az euró árfolyama 294 forint közelébe emelkedett.