Kiszorítja kisrészvényes-társait az MVM
Az állami MVM Magyar Villamos Művek tegnapi közgyűlése döntött arról, hogy az energiatársaság megvásárolja az MVM Paksi Atomerőmű és a Vértesi Erőmű nem a tulajdonában lévő néhány részvényét.
A közgyűlés a tavaly december 24-e óta hatályos szabályok alapján arról döntött, hogy az MVM megszerzi az MVM Paksi Atomerőmű 883 darab, 10,5 millió forint értékű, valamint a Vértesi Erőmű 40,4 ezer darab, 10,3 millió forint értékű nem állami tulajdonban lévő részvényét. Így az MVM Csoport két meghatározó erőműve a társaság 100 százalékos tulajdonába kerül. A közlemény szerint a törvény az ellátásbiztonság növelése és a nemzetgazdasági stratégiai célok megvalósulása érdekében tette lehetővé az állami kivásárlást a lakosság és a gazdaság számára alapvető szolgáltatásokat nyújtó társaságokban. A részvénycsomagok piaci értékelésében a Deloitte és a PricewaterhouseCoopers nemzetközi tanácsadók működtek közre - írják. (A szabályok szerint ilyen esetekben nem szükséges az adásvételhez az eladó hozzájárulása, kissé hasonlóan a felvásárolt tőzsdei cégek kisrészvényeseinek kiszorításához.)
Mint közlik, Horváth Péter Jánost az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. elnök-vezérigazgatójává nevezték ki, ezért az MVM-nél betöltött vezérigazgatói munkaviszonya közös megegyezéssel megszűnt. Emlékeztetnek, hogy a Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat elismeréssel is kitüntetett szakember több mint másfél éven keresztül volt az MVM vezérigazgatója. Ezalatt eredményes munkájával hozzájárult a nemzeti energetikai társaságcsoport földgázpiaci szerepvállalásának további erősödéséhez, térségi szerepének meghatározóvá válásához - fogalmaznak. Horváth Péter János 2010-től töltötte be a Magyar Energia Hivatal elnöki pozícióját. Azt megelőzően a Molnál dolgozott vezető pozíciókban. A közlemény kapcsán az MVM-től megtudtuk, hogy Horváth Péter az MVM igazgatóságának továbbra is tagja marad.
A közgyűlés döntése értelmében április 8-i hatállyal az MVM-igazgatóság tagjává választották Szivek Norbertet, aki február óta irányítja az MVM-et tulajdonló Magyar Nemzeti Vagyonkezelőt (MNV), az MNV előző vezérigazgatója, Márton Péter helyére. Egyszersmind az MVM felügyelőbizottsági tagja lett Szutrély Gergely Ferenc, az MNV jogi főigazgatója.