Javuló RFV-mutatók
A Regionális Fejlesztési Vállalat (RFV) Nyrt. cégcsoport rendkívül sikeres negyedik negyedévet zárt, a főbb pénzügyi eredményei az előrejelzésnek megfelelően alakultak - közölte a társaság. A dinamikus növekedése folytatódott: 2010. során az árbevételt 100 százalékkal, az üzemi eredményt (EBIT) 42 százalékkal, az adózott eredményt pedig 68 százalékkal növelték az előző évhez képest.
A társaság saját tőkéje 2009 év végéhez képest 52 százalékkal, 3,888 milliárd forintra nőtt. Ezzel a társaság sajáttőke-mutatója a hosszú távú forrásokhoz (saját tőke és hitel) viszonyítva 33,97 százalék lett.
A cégcsoport 2010. október folyamán bekerült a Budapesti Értéktőzsde meghatározó indexébe, a BUX kosárba. A negyedik negyedév során lezajlott a cégcsoport RFV 2014/A elnevezésű kötvényeinek második jegyzési fordulója. Az RFV2014/A elnevezésű kötvények jegyzése 2010. november 22-én indult. Ez az intézményi befektetők részére november 26-án, a lakossági befektetők részére 2010. december 3-án zárult. Két hét alatt összesen 1,8 milliárd forint értékű kötvényt jegyeztek a befektetők. A kötvényprogramból befolyt összeg megszilárdította a társaság romániai terjeszkedésének pénzügyi alapjait, támogatja stratégiáját és növekedési perspektíváit.
A fenti forrásbevonások teremtették meg a stabil pénzügyi alapját a harmadik negyedévben elnyert romániai projekteknek. A cégcsoport romániai leányvállalatai mindhárom romániai város esetében, Zilahon, Marosvásárhelyen és Gyergyószentmiklóson is átvették a távfűtőrendszerek üzemeltetését.
A cégcsoport eredményének tervtől való 2,3 százalékos elmaradását a nemzetközi üzletfejlesztéssel magyarázzák.
Az RFV hasznosíthatja a Mol hőjét
Öt éves, nem kizárólagos hőhasznosítási szándéknyilatkozatot írt alá a Mol és az RFV - közölte az RFV. A Mol a kutatás, kútfúrás és villamosáram-termelés területén, az RFV pedig a hőszolgáltatás és -elosztás terén vesz részt a jövőbeli lehetséges közös fejlesztésekben.
Fenntarthatóságban már aranyfokozatú a Mol
Fenntarthatósági eredménye alapján a Mol egyedüli kelet-közép-európai vállalatként a tavalyi bronz után ezúttal arany minősítést kapott - közölte az olajtársaság a Dow Jones Fenntarthatósági Indexhez kapcsolódó elemzések készítője, a svájci Sustainable Asset Management (SAM) 2011-es Fenntarthatósági Évkönyve alapján. Idén 113 olajvállalatból 17 került az évkönyvbe. Közülük 8 érdemelte ki az arany minősítést.