ING: hétezres leépítés a veszteségrekord után
A csoport arra számít, hogy egész évet mintegy 1 milliárd eurós veszteséggel zárja majd, amikor február közepén közzéteszik a végleges adatokat. Az ING bizonytalanná vált amerikai ingatlanpiaci részvényekkel fedezett értékpapírjait, amelyek értéke 27,7 milliárd euró, döntően a holland kormány veszi át bonyolult üzlet keretében. Ezt a portfoliót az állam a részvények névértéke alatt 10 százalékkal veszi át, viszont az államot illeti a portfolioba befolyó pénzek 80 százaléka.
A csoport mérlege az állami beavatkozás révén jelentősen javul: a Tier 1 tőkemegfelelési mutató, ami a múlt év októberében 6,5 százalékról 8 százalékra javult a korábbi 10 milliárd eurós állami tőkeinjekció hatására, most 9,5 százalékra emelkedik.
A 130 ezer alkalmazottat foglalkoztató társaság a hétezer fős létszámleépítéstől 2009-ben mintegy 1 milliárd eurós megtakarítást remél. További takarékoskodást jelent a vállalati központ kiadásainak visszafogása, az ING Direct japán bankszolgáltatás kiépítésének elhalasztása és a Renault Formula 1 csapat támogatásának felülvizsgálata.
Az ING helyzete stabilizálódását jelentő hír hatására a társaság részvényei 13 százalékkal emelkedtek hétfőn a korai kereskedésben Amszterdamban. A cég részvényei mintegy 80 százalékkal állnak az év elejei szintjük alatt.
Az ING megválik Michel Tilmant vezérigazgatótól, helyét várhatóan Jan Hommen, a felügyelőbizottság elnöke, korábban a Philips Electronics és az Alcoa vezetője veszi majd át az április 27-i közgyűlésen. Addig Eric Boyer igazgatótanácsi tag vezeti a csoportot.