Holnaptól elérhető a Windows7 béta
A legbennfentesebb felhasználók (MSDN, TechNet, TechBeta) már most, a nagyközönség pedig holnaptól töltheti le a Windows7 béta-változatát, amelyhez legalább egy gigahertzes processzor, egy giga ram és 128MB-os videokártya szükséges, valamint a szakértők szerint minimálisan 26 GB hely a merevlemezen, de mint mondják, valószínűleg a végleges rendszer hardverigénye kisebb lesz, mint a mostani Vistáé.
Aki ki akarja próbálni a publikus bétát, annak sietnie kell, mert az első két és félmillió letöltés után lezárják a rendszert – aki tehát lemarad, az kimarad.
Ballmer számai szerint ma 100 millió aktív Vista felhasználót tartanak nyilván és s további 80 millió olyan licenszet adtak el, amelyeket azóta sem aktiváltak. Azaz, teszik hozzá szakértők, egyes vállalatok inkább még mindig XP-t használnak. Ezt a nézetet Ballmer nyilvánvalóan nem osztja, mert a számok ellenére a Vistát, mint sikersztorit mutatja be a közönségnek. Annak ellenére, hogy a kételyt finoman szólva is érezni lehetett a levegőben.
Végleges Windows 2010-ben
Az új Windows legfontosabb újítása az újraalakított kezelőfelület, (például megújult a TaskBar), jóval egyszerűbben kezelhetők a felhasználói fiókok és minden eddiginél könnyebb otthoni hálózatot építeni a segítségével – ígéri a fejlesztés vezetője. Természetesen támogatja, minden eddigi szoftvernél jobban, az érintőképernyős felületeket, ami mostanában a nagy sláger.
Korábban elterjedt a hír, miszerint a jelenlegi Vista-felhasználók ingyen upgrade-elhetnek majd a 2010 elején megjelenő 7-re. Ezt Ballmer nem erősítette meg. Ugyanakkor még a helyszínen kritikusan nyilatkozó elemzők és bloggerek is megosztottak a kérdésben. Van, aki szerint elég egy jelképes díjat kérni azért, hogy a 7-re váltson a felhasználó, mert amennyiben útálja a Vistát, akkor meg is lépi a fejlesztést. Az ellentábor szerint nem tisztességes pénzt kérni az új szoftverért a Vista-felhasználóktól, elvégre szerintük a Win7 csak egy hibás termék, a Vista javítása.
Windows Live: Facebook státuszokkal
Megújul a Windows Live is, beleértve a mailt, a messengert és a fotótárat. Csak egy a jelentős szolgáltatások közül: együttműködve a Facebook-kal (ez most a legtrendibb közösségi oldal) a két rendszer folyamatosan frissíti egymással a felhasználó aktuális státusz-infóját. Tehát azt, amit az ember maga ír be ezekre a helyekre, rendszerint hogy éppen hol van és mit csinál. A szoftvercég célja a közösségi szolgáltatások és a Facebook népszerűségének meglovagolásával az, hogy valamiféle kiindulópontnak tekintsék szolgáltatásait az internethasználók. Persze, az igazsághoz hozzátartozik: a közösségi szájtok nem most szerepelnek először a cég programjában, jórészt erről szól a Windows Live, amelynek egyébként rekordszámú felhasználója van Magyarországon. Mindenesetre Ballmer beszédéből kiderül az is, hogy aki ezen közösségi szájtokra fogadott, az jól járt: tényleg óriási népszerűségre tettek szert az évek alatt.
Játék, ízlés szerint
Jó hír az X-Box 360 és a Live felhasználóknak, hogy létrehoztak egy, a játékosok által is használható rendszert, a Kodut, amely arra ad lehetőséget, hogy ki-ki megkreálja segítségével a saját játékát (vagy inkább saját ízlése szerint testre szabhasson egy már létezőt ). Hogy mindez gyerekjáték, annak bizonyságául egy 12 éves kissrác segítségével demonstrálták, miképp is megy ez.