Görög kézben az euró sorsa
A Portfolio.hu híradása szerint fordultak a piacok a görög hírre, a kezdeti pluszokat visszaadták a vezető indexek, miután Lukasz Papademosz kijelentette, vizsgálják Görögország kilépésének lehetőségét az eurózónából. Papademosz azt is elmondta, hogy véleménye szerint Görögország és az egész eurózóna számára katasztrofális következményekkel járna a görögök kilépése az egységes valutaövezetből. A hírre a tengerentúli részvényindexek mínuszba fordultak át, az EUR-USD devizapár pedig 1,27 alá esett.
A vezető amerikai indexek közül a Dow stagnálással zárt, az S&P 500 0,1%-kal került feljebb, a Nasdaq pedig 0,3%-ot gyengült.
Az egyes ágazatok közül a pénzügyi szektor teljesített a legjobban, az egyes szereplők között is kiemelkedő eredményt tudott felmutatni a JP Morgan, mely közel 5%-kal került feljebb. Persze itt bőven volt is mit pótolni, a váratlan 2 milliárd dolláros kereskedési veszteség bejelentése óta a papírok jókora esést produkáltak – írja a Portfolio.hu.
A május eleje óta egyre romló nemzetközi befektetői hangulat egyfajta természetes korrekciója mutatkozott tegnap a pénz- és tőkepiacokon, amely ma folytatódott. A javuló részvénypiaci hangulat azonban nem tudott tartós forinterősödést kiváltani. A befektetői hangulat törékeny, mivel a piacokat leginkább befolyásoló alapsztori (a görögök és az eurózóna sorsa, illetve a recesszió miatti aggodalmak) nem változott. Tegnap az esti órákban egy erősebb forintgyengülési hullám érkezett, ami szintén a görög helyzettel kapcsolatos várakozások romlására vezethető vissza.
Mindeközben a forint ma reggel négyhavi mélypontján indított, miután a görögök eurózónából való távozásának egyre nagyobb esélyt adnak a piacok. Egyelőre illikvid befektetői környezetben indított réssel a forint, az igazi "megmérettetés" 8 óra után jöhet – olvasható a pénzügyi portálon.