Felmondott a zalaegerszegi bútorgyár nyolcvan dolgozója
A dolgozók "Munkavállalói rendkívüli felmondás" fejlécű nyomtatvánnyal vonultak ki szerdán az üzemből, alig 10-15-en maradtak csak a műhelyekben. A felmondás okairól elmondták, hogy már októberben is csak a bérük felét - decemberben alig 12 százalékát - kapták meg, januárban pedig már egyáltalán nem kaptak fizetést. A munkaadók a tanulóknak járó ösztöndíjat és a dolgozók táppénzét sem fizették ki.
A dolgozók szerint tárgyalásokat kezdeményeztek az üzem vezetésével, de még ígéretet sem kaptak az elmaradt bérek rendezésére. A felmondáshoz az is hozzájárult, hogy már második éve fűtetlen csarnokban dolgoznak, előfordult, hogy a műhelyben két fokra csökkent a hőmérséklet. A gyárban nagyrészt külföldi piacra dolgoztak, munka - ha nem is folyamatosan - de általában volt az üzemben.
Mertschenk Frank ügyvezető a lapnak azt nyilatkozta, hogy az üzem továbbra is működik, de pontos számot nem tudott mondani arról, hogy hányan mondtak fel. Az elmaradt bérekről mindössze annyit jegyzett meg, hogy "ilyenkor a tömeg sok mindent mond."
A munkások most kevés esélyt látnak ugyan arra, hogy új munkahelyet találjanak, de véleményük szerint a munkanélküli ellátmány is "több a semminél". Hegyi László, a munkaügyi központ zalaegerszegi szolgáltatási igazgatója elmondta, hogy a bérfizetés elmaradása kötelezettségszegésnek minősül, ami jogalapot ad a rendkívüli felmondásra.