Gyors fejcsere a Citigroupnál
Pandit helyére szintén azonnali hatállyal az Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért (EMEA) felelős korábbi vezérigazgatót, Michael Corbat-ot nevezték ki. Vikram Pandit régi kollégája, John Havens üzemeltetési vezérigazgató is lemondott. Róla O'Neill az írta, hogy a kiemelkedő vezetői tulajdonságokkal rendelkezett és otthonosan mozgott a pénzügyi szolgáltató iparág széles spektrumában.
A Pandit-Havens duónak köszönheti a Citigroup, hogy a 2008-as gazdasági-pénzügyi világválságból kijöve talpra tudott állni, még akkor is, ha ehhez átmenetileg állami segítséget is igénybe kellett vennie. Washington akkor 45 milliárd dolláros mankót tolt a Citigroup hóna alá, miután a Lehman Brotherst hagyta bedőlni, elmélyítve ezzel a válságot.
A harmadik legnagyobb amerikai bankcsoport, a Citigroup részvényárfolyama New Yorkban 2,6 százalékot esett, míg Pandit irányítása mellett az idén - tegnapig – 39 százalékot erősödött a kurzus. Azaz Pandit nem végzett rossz munkát.
Utóda, Michael Corbat legutóbb a Citi Holdingsnál vezérigazgatóként negyven üzletágat felügyelt. Ő is kiadott egy közleményt amelyben azt írja, hogy a Citigroup szilárd alapokon nyugszik és a helyes irányba tart. A Citigroup és saját maga legfontosabb feladataként azt jelölte meg, hogy az ügyfelek igényeinek minél jobban megfeleljenek a most zajló gazdasági, szabályozási és politikai változások közepette.
Vikram Pandit az utóbbi öt évben a Bloomberg adatai szerint 261 millió dollárt kereshetett a Citigroup vezetőjeként, s ehhez jött még hozzá az a 165 millió dollár, amennyiért cégét, az Old Lane Partners fedezeti alapot 2007-ben felvásárolta a Citigroup, hogy ezáltal magához láncolja Panditot.