Csúcs a munkanélküliség ellen
Az egyetlen fennakadást David Cameron okozta: a brit kormányfő amiatt aggódott, hogy a brit visszafizetésekre esetleg kevesebb jut, miután a tagállamokat képviselő ír elnökség és az Európai Parlament csütörtökre virradóra megegyezett az uniós költségvetés részleteiről. A közös agrárpolitikával kapcsolatosan elért reformokkal együtt Franciaország és Olaszország 200 millió eurót szerezhetett volna vissza, sajtóinformációk szerint ezen ment a vita Cameronnal, ami feltartotta az Európai Tanács érdemi részét.
Az éjszaka tartott sajtótájékoztatón Herman Van Rompuy, az Európai Tanács állandó elnöke bejelentette, hogy kibővítik az ijfúsági munkanélküliségre szánt hatmilliárd eurós forrást, és a költségvetés rugalmassága miatt ez 8 milliárdra nőhet. Ugyanakkor szakértők arra hívják fel a figyelmet, sokkal inkább az európai növekedés beindítására kéne koncentrálni, mint egyes kiragadott politikák, mint az ifjúsági munkanélküliség enyhítésére. Ugyanakkor az európai vezetőkön nagy a nyomás, hogy valami kézzelfoghatót tegyenek az egyre súlyosabb munkanélküliség megoldása érdekében.
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: az Európai Tanács támogatta az országspecifikus ajánlásokat, és szerinte a tagállamok sokkal inkább maguknak érzik ezeket az észrevételeket, mint korábban. Az ajánlásoknak kéne összehangolniuk az európai gazdaságpolitikát, és rávilágítani a struktuárlis veszélyekre, ám a bizottság javaslatait több ország, köztük hazánk is keményen bírálták. Barroso szerint konszenzus alakult ki a szerkezeti reformokról is.