Csányi feljelentette Lázárt

Csányi Sándor feljelentette Lázárt, akivel vitája "olyan szintre süllyedt, amit nem tud folytatni". Az OTP első embere kijelentette: meg szeretnék venni a Takarékbankot.

A héten megtettem a büntető feljelentést Lázár János ellen - jelentette be Csányi Sándor az ATV Egyenes Beszéd című esti műsorában. Az OTP elnök-vezérigazgatója közölte, polgári pert is indít a miniszterelnökségi államtitkár ellen, de az az anyag "még nem állt össze". A perből kártérítésre számít, amit a hátrányos helyzetű gyermekeket segítő alapítványának utal majd át. Mindazonáltal nem kívánta kommentálni a kapcsolatukat, mondván: olyan szintre süllyedt a vita, amit nem szeretne folytatni, nem tud "ezen a síkon érvelni."

Csányi Sándor
Csányi Sándor bankjával a Távol-Keleten is keresi a lehetőségeket

Csányi Sándor azt mondta, konfliktusa az államtitkárral "egy 2006-os ügyre" vezethető vissza, amely banktitkot képez, és amelyben ő nem vett részt, az az önkormányzat (az akkor a Lázár János vezette Hódmezővásárhely) és a bank között zajlott. Kitért az elől a kérdés elől, hogy ez hitelügylet volt-e (tény: az OTP nem vett részt a város hitelezésében). A bankvezér azonban azt egyértelműen cáfolta, hogy a gyulai húskombinát megmentésének ügyében ütközött volna Lázár Jánossal.

Az OTP első embere szerint Lázár azért nevezte őt uzsorásnak (ez a feljelentés alapja), mert "nem úgy értékelte a mondanivalómat, ahogy én gondoltam". Csányi azt mondta egy háttérbeszélgetésen az államtitkárról, hogy "tehetséges ember, jó szervező. Láthatjuk, milyen jól elintézte a trafikügyet is".

Csányi mindazonáltal azt közölte, jó kapcsolatot ápol a kormánnyal, hiszen "valódi úriemberek" is vannak ott, Varga Mihály, Fazekas Sándor és Pintér Sándor kapott dicséretet, de természetesen a kormányfő is. Orbán Viktorral egyébként nem beszélt a Lázár Jánossal folytatott perpatvarról, mert egy meccsen másra figyelnek. Mindazonáltal nem gondolta, hogy keresnie kellett volna az államtitkárt, ahogyan Lázár sem gondolta, hogy keresnie kellene őt.

Csányi mindazonáltal sajnálja, hogy a devizahitelesek mentőcsomagja kapcsán javaslataik nem mindig találnak meghallgatásra. Közölte: a devizahitelek forintosítása 950 milliárd forintba kerülne, amiből 300 milliárdot kellene állnia a bankszektornak. Ezt a szektor nem viselné el, komoly kockázatokat hordoz magában - emelte ki. 

Az interjúban sorra vették azokat a javaslatokat, amelyeket a kormány nem fogadott el - így szóba került a Takarékbank államosítása, és az, hogy a zöldbankot (amely egy uniós pénzügyi elosztó szervezet, és amelyet a kormány "nem kívánt az OTP-nek adni, így nem hoz létre") az új szövetkezeti rendszeren keresztül valósítanák meg. Csányi ennek kapcsán azt közölte: tudomása szerint a Takarékbankot az állam értékesíteni kívánja. Remélte, hogy bankja is a vevőjelöltek között lehet. "Mindenképpen pályázni fogunk rá" - mondta.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.