Bővíti kutatás-fejlesztési tevékenységét az Ericsson

Magyarországra telepíti a felhőalapú szolgáltatások kutatás-fejlesztési központját is az Ericsson, s stratégiai megállapodást köt a magyar kormánnyal.

Az Ericsson tovább bővíti kutatás-fejlesztési központját, s Magyarországra hozza a felhőalapú szolgáltatásokkal, valamint a nagy mennyiségű adatok elemzésével kapcsolatos fejlesztési projekteket - jelentette be Thomas Jul, a svéd távközlési multi közép-európai elnöke abból az alkalomból, hogy stratégiai megállapodást írt alá Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterrel, aki a kormány nevében szignálta a dokumentumot. 

Magyarország Kormánya és az Ericsson Magyarország Kft. közötti stratégiai megállapodás ünnepélyes aláírásán. 2013.07.10. Fotó: Móricz Simon
Magyarország Kormánya és az Ericsson Magyarország Kft. közötti stratégiai megállapodás ünnepélyes aláírásán. 2013.07.10. Fotó: Móricz Simon

A két fejlesztési út igen fontos a távközlési technológiákban, az idei, Barcelonában rendezett Mobile World Congress-en ugyanis pont ezeket jelölte meg a legfontosabb fejlesztési irányokként Hans Vestberg, a cég első embere. A felhő alapú szolgáltatások - ilyen bizonyos értelemben a Google és a Facebook is - a leggyorsabban növekvő, s a legizgalmasabb lehetőséget kínáló részei a mobilkommunikációnak, s mint ilyen, a háttérfejlesztések igen értékes tudást jelentenek, s komoly exportlehetőséget kínálnak.

A BIG DATA üzleti oldalon nagy jelentőségű, hiszen a mai üzleti környezetben hatalmas adatbázisok keletkeznek a mindennapi működés során, s ezek elemzése rendkívül fontos, egyszersmind technológiaigényes feladat. Az Ericsson szerint e két tevékenységnek köszönhetően néhány százzal növekedhet a hazai központban dolgozó mérnökök száma. 

Ez az együttműködés a bizalomról szól. A magyar Kormány aktív, befektetésbarát politikával a jövőben is arra törekszik, hogy minél kedvezőbb környezetet biztosítson az országban már letelepedett technológiai vállalatok számára - vezette fel mondandóját Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, nem egészen egy hónappal azt követően, hogy bejelentette a telefonadó cégekre vonatkozó kulcsának megemelését, amely a távközlési vállalatok szempontjából aligha jelenti a magyarországi üzleti környezet javulását. 

Mindenesetre, a miniszter hangsúlyozta, hogy az Ericsson 22 éve van jelen idehaza, s az első analóg és digitális mobilhálózatit is ők építették Magyarországon. Varga példaértékűnek nevezte, ahogy az Ericsson vezetésével összekapcsolódik az oktatás, a kutatás, a fejlesztés és az innováció az ipari szolgáltatásokkal.

- Magyarország ma az innovációval kötött stratégiai megállapodást - tette hozzá Jakab Roland, a cég hazai vezérigazgató-helyettese. Ez azért fontos, mert a magyar kivitel húsz százaléka jelentős hozzáadott értékű termék, amelyben nagy szerepe van a kutatásnak. A hazai ICT szakma pedig a szoftverexport további ösztönzését szorgalmazza, s ebben jelentős szerepe lenne az ilyen projektekben a hazai beszállítóknak, az ilyen cégek bevonását a megállapodás konkrétan tartalmazza.

Az elmúlt három év során a válság ellenére több mint hatszáz fővel bővült az Ericsson kutatás-fejlesztési központja, ahol a negyedik generációs szolgáltatásokkal kapcsolatban is számos világszabadalmat jegyeztek be, s mindeddig 550 itteni szabadalmat regisztrál a központ, ahol 1700 fő dolgozik, ebből 1200 fejlesztőmérnök, míg ötszázan mérnöki szolgáltatással kapcsolatos üzletfejlesztési feladatot lát el. Az Ericsson évente mintegy 21 milliárd forintot fejleszt be a kutatásba, holott csak harmadennyi üzleti bevétele van az országban. Mindemellett több mint százmillió forint közvetlen anyagi támogatást nyújt egyetemi kutatólaboratóriumoknak.

 

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.