Békéscsaba megállapodna az Invitellel az elmaradt iparűzési adóról
Vantara Gyula a követelt összegről a szerződés aláírása előtt nem kívánt nyilatkozni, ám az MTI értesülései szerint a várhatóan beérkező pénz nagysága meghaladja az egymilliárd forintot. A jogvita előzménye, hogy az Invitel jogelődje, a Hungarotel az 1994-ben kötött távközlési koncessziós szerződésben azt vállalta: az iparűzési adó tízszeresét fizeti meg a koncesszió elnyerése érdekében Békéscsaba, Orosháza és Battonya önkormányzatának.
A távközlési társaság azonban ezt a vállalását nem teljesítette, ezért pert kezdeményezett ellene Békéscsaba városa, és csatlakozott hozzá Orosháza és Battonya. A Fővárosi Ítélőtábla az idén október végén jogerős ítéletében elmarasztalta a társaságot, és arra kötelezte, hogy Békéscsabának, Orosházának és Battonyának fizesse ki az elmaradt iparűzési adót.
Az ítéletet követően az érintett önkormányzatok tárgyalásokat folytattak az Invitellel, s ez alapján döntött Békéscsaba és Battonya arról, hogy megállapodnak a társasággal. Karsai József, Battonya polgármestere már alá is írta szerződést, így a város összességében mintegy 60 millió forintra számít az Inviteltől.
Orosháza képviselő-testülete szintén tárgyalta már a megállapodás tervezetét, ám döntés még nincs, mert Németh Béla polgármester ragaszkodik ahhoz, hogy a testület egyhangúan fogadja el a megállapodást. Így a téma januárban ismét napirendre kerül. A polgármestertől származó információ szerint késedelmi kamat nélkül is több száz millió forintra számíthat a város.