Bajnai a Mol igazgatóságánál

Bajnai Gordon a Mol igazgatóságánál járt, és hangsúlyozta az - egyébként magántulajdonú - magyar olajvállalatnak az ország energiastratégiájában betöltött kiemelkedő szerepét. Ez talán csak azért hír, mert egyáltalán nyilvánosságra hozták a találkozó tényét.

Az energiabiztonság terén elért eredmények és a további tennivalók szerepeltek fő témaként a Mol igazgatósági ülésén, amelyen Bajnai Gordon miniszterelnök is részt vett - közölte a Kormányszóvivői Iroda. A kabinet stratégiai céljának tekinti az ország energiabiztonságának növelését, és ebben, ahogy eddig is, partnerként tekint a Molra - teszik hozzá.

Budapest, 2009. október 1.
Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezérigazgatója magyaráz Bajnai Gordon miniszterelnöknek Algyõn, a szõregi biztonsági gáztározó bemutatásán.
MTI Fotó: Beliczay László
Budapest, 2009. október 1. Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezérigazgatója magyaráz Bajnai Gordon miniszterelnöknek Algyõn, a szõregi biztonsági gáztározó bemutatásán. MTI Fotó: Beliczay László

Egyik legfontosabb stratégiai feladatunk Magyarország energiabiztonságának megerősítése. Ebben kiemelkedő szerepe van a Molnak - mondta Bajnai Gordon miniszterelnök a magyar olajtársaság igazgatósági ülésén csütörtökön Budapesten. Hozzátette: a magyar olajtársaság a közép-európai gázvezeték-együttműködés egyik motorja, részese a Nabucco-vezetéket létrehozó nemzetközi projektcégnek, és várhatóan részt vállal a Déli Áramlaton a jövőben hazánkba érkező gáz tárolásában is. A magyar kormány büszke a Mol sikereire, vezető régiós szerepére és minden támogatást megad a társaságnak a stabil működéshez - fogalmazott Bajnai Gordon.

A Mol igazgatósága ismertette a kormányfővel a kelet-közép-európai térség előtt álló energiapolitikai kihívásokat, és az azokat kezelő, a társaság által tett kezdeményezéseket. A legnagyobb magyar társaság mindenekelőtt a regionális együttműködésekre és az Európai Unión belüli kelet-közép-európai közös érdekek kormányzati szintű képviseletének fontosságára hívta fel a figyelmet. A közeljövőben Budapesten rendezik meg a nemzetközi energiacsúcsot, amelyen a V4-eken és más közép-kelet európai államon kívül az EU és az Egyesült Államok képviselői is részt vesznek, és amelyet Magyarország elnököl majd.

A magyar kormány stratégiai feladatának tekinti az energiabiztonság megteremtését, Magyarország energiafüggőségének mérséklését. Ennek érdekében működik együtt hazánk a térség országaival is, hogy a mainál több útvonalon és forrásból legyen biztosítható az ország energiaellátása - szögezi le az iroda.

Magyarország ezért elkötelezett a Nabucco-vezeték létrehozásában, ezért vesz részt a Déli Áramlat megépítésében, illetve ezért támogatja a cseppfolyós földgáz fogadására és továbbítására alkalmas horvát LNG-terminált is. Hazánk azzal, hogy 5,5 milliárd köbméterre növelte gáztároló-kapacitásait, Közép-Európában egyedülálló mértékben javította ellátásbiztonságát. Magyarország a tavalyi energiaválságban a térség legstabilabb ellátással rendelkező országának bizonyult - zárul a közlemény.

Megfigyelők arra hívják fel a figyelmet, hogy noha bizonyára korábban is volt személyes egyeztetés a kormány és a magántulajdonú Mol között, a magyar kormány most nyilvánosságra hozta a találkozó tényét.

 

Svájci elismerés a Molnak

A svájci Sustainable Asset Management (SAM) most megjelentetett Fenntarthatósági Évkönyvében a Mol egyedüli kelet-közép-európai vállalatként bekerült a világ vezető társaságai közé, és a fenntarthatóság terén elért eredményei alapján elnyerte a „Legjobban fejlődő" vállalat címet - közölte a Mol.

A magyar olajtársaság, amely benne van a pénzügyileg és a fenntartható fejlődés terén legjobban teljesítő olaj- és gázipari vezető vállalatok 15 százalékában, idén egyedüli kelet-közép-európai vállalatként szerepel a fenntarthatósági szempontból értékelt 2500 vállalat legjobbjai között. A független értékelés a fenntarthatóság három dimenzióját vizsgálja, a hosszú távú gazdasági, a társadalmi, és a környezeti teljesítményt. A Mol mindhárom területen kiemelkedő pontszámot ért el - közli a cég.

A Mol saját ágazatán belül a bronz minősítésben részesült, az iparág több vezető vállalkozása - mint a Shell vagy a BP - társaságában. Az energetikai cégek között az elmúlt egy évben a Mol fejlődött a leginkább a fenntarthatósági szempontok alapján, s ezért megkapta a „Legjobban fejlődő" társaság címét is - derül ki a SAM kiadványából. 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.