Az E.ON a kormánnyal tárgyal a veszteségről
A szóvivő annyit mondott, hogy a sajtóban megjelent értesülések, miszerint eladnák a gázüzletágat, vagy beszállnának a Paksi Atomerőmű bővítésébe "olyan spekuláció, amit kommentálni sem érdemes". Kutas István arról tájékoztatott, hogy a cég tárgyalásokat folytat a kormánnyal a veszteség módjának számításáról, de erről részleteket nem kívánt elárulni. Annyit tett hozzá: az E.ON célja transzparens, igazságos és a fogyasztók számára elfogadható megoldást találni.
Szollár Domokos kormányszóvivő kérdésére azt mondta: "a földgáz piac július elsejétől történő teljes megnyitásának zökkenőmentessé tétele a kormány felelőssége, és ennek érdekében minden piaci szereplővel tárgyalnak".
A portfolio.hu számításai szerint 2008 októbere óta 100-120 milliárd forint veszteség keletkezett az E.ON földgáz nagykereskedő cégénél, az E.ON Földgáz Trade Zrt.-nél, mert akkor eltörölték azt a korrekciós tényezőt, aminek alapján kompenzálni lehetett a beszerzési ár és az eladási ár különbözetét.
A Magyar Nemzet szombati számában megjelent értesülés szerint a tartozás mértékének megállapításáról és a visszafizetés módjáról folyó tárgyalásokon a hazai gázkereskedelem és -tárolás java részét magáénak mondható E.ON 170 milliárdos követeléssel nyitott, de ebből hajlandó volt engedni 80 milliárdot azért, mert az év eleji orosz-ukrán gázválság alatt 80 milliárd forint körüli "extra profitra" tett szert. Utóbb még 30 milliárd forintot engedett a cég, de a maradék 60 milliárdhoz már ragaszkodik.