Amikor a piac diktálja a rezsiharcot
A számla végösszege régiónként változik, a szállítási költségek és egyéb díjak függvényében, viszont átlagosan a Digi Energy árai 13, de akár 25 százalékkal is alacsonyabbak a konkurens cégekénél, számolta ki az Economica.net szakportál. A Digi Energy megawattonként 165 lejért (11 500 forint) szolgáltat áfa és egyéb díjak nélkül. Emellett az RCS & RDS kábeltévé- vagy internet-előfizetői további 10, a nyugdíjasok 20 lej árengedményben részesülnek, ha 12 hónapos szerződést kötnek, s a futamidő végéig nem mondják fel a kábeltévé- vagy internet-előfizetésüket.
Hatósági ár alatt világít Thinkstock |
A román villamosenergia-piac részben liberalizált, az energia árának 40 százalékát teszi ki a hatósági ár. A Digi Energy standard ajánlata nagyjából megegyezik a hatósági árral, a kedvezmények levonása után pedig 5, illetve 10 százalékkal alacsonyabb is annál. A piac többi szereplője ezzel szemben 200 megawatt/lejt megközelítő árat kínál, vagyis arra rendezkedtek be, hogy a teljes liberalizálás, 2017 után minimum megőrizzék jelenlegi áraikat. Számításaikba jócskán belekavarhat a Digi, amely agresszív árpolitikájával nagyot szakított a telekommunikációs piacon.
A nyilvánosságot kerülő és emiatt arctalan milliárdosként emlegetett Teszári cégcsoportja több napelem-parkot vásárolt Erdélyben, 23,5 ezer megawatt összteljesítménnyel. Az RCS & RDS Románián és Magyarországon kívül a régió négy országában, valamint Spanyolországban és Olaszországban is jelen van.