Magyar önkéntesek segítettek az afrikai árváknak
Mestersége címere: önkéntes. Takács István, a Vodafone belső kommunikációs szakértője a közelmúltban tért vissza Kenyából, ahol az ország délnyugati részén lévő burai árvaház működését segítette. Nem elsőként: a távközlési vállalat Belső Főállású Angyal programja 2012-ben indult, ennek keretében évente két munkatárs utazhat ki, hogy egy-egy hónapon át önkéntes munkát végezzen.
Magukkal viszik a cégnél összegyűjtött adományokat, kint pedig olyan új módszereket, eljárásokat honosítanak meg, amelyeknek tartós az eredménye, és amelyek fenntartása a továbbiakban az ott élők közreműködését igényli. Zseniális a program, mert nem halat, hanem hálót adunk a kezükbe – állítja Takács István.
Közös erővel készült el a szárító vázszerkezete A szerző felvétele |
A legidőszerűbb feladat ezúttal egy terményszárító elkészítése volt, ahol a megtermelt kukoricát és hüvelyeseket kiszáríthatják, illetve egy zöldségszárító, hogy semmi se vesszen kárba a bőven termő paradicsomból és paprikából. Kisebb-nagyobb javításokra is sor került: támfalat kapott a megcsúszott víztározó tartály, fedelet az emésztő, kicserélték az elromlott kapcsolókat és csapokat, az ablakokra pedig szúnyoghálót szabtak.
A negyvenfős árvaház körüli teendőket a helyszínen az idehaza gasztrobotanikusként ismertté vált Domonyai András koordinálja. Neki köszönhetően egyre több minden terem meg a teraszos ágyásokban, így nemcsak a tányérra jut, hanem a piacra is. A Vodafone önkéntesei az afrikai gyermekek megsegítésére létrejött Taita Alapítvány munkájába kapcsolódnak be. Burában örök emlékeket szereznek, és más emberként térnek vissza. De ezt talán mondani sem kell.