A zöld energia sem veszélytelen

Az új technológiák terjedésével azok biztonsági kockázatai is nagyobb érdeklődést váltanak ki, hiszen már nem csak az energiaipari vállalatok, hanem akár háztartások is üzemeltethetnek ilyen eszközöket.

A megújuló energiák jelentősége mind a környezetvédelem, mind a fosszilis energiahordozók kímélése szempontjából egyre fontosabb. Az Európai Unió Megújuló Energia Direktívája alapján Magyarország vállalta, hogy 2020-ra összes energiaszükségletének 13 százalékát megújuló forrásokból szerzi be. A „zöld” energiák megjelenése a közlekedésben is egyre erőteljesebb, a villamosenergia-hálózatra pedig egyre több, megújuló energiát előállító kiserőmű kapcsolódik fel.

Az új technológiák terjedésével azok biztonsági kockázatai is nagyobb érdeklődést váltanak ki, hiszen már nem csak az energiaipari vállalatok, hanem akár háztartások is üzemeltethetnek ilyen eszközöket. Különösen a nap- és szélenergiából nyert elektromos áram hálózatba táplálását lehetővé tévő átalakítók, az ún. inverterek számítanak bonyolult és veszélyes berendezéseknek: áramütés- és tűzveszélyes, a hozzájuk kapcsolt egyéb berendezések károsodását is okozó
üzemzavaraik veszélyét szigorú minőségi és biztonsági vizsgálatokkal lehet csökkenteni.

A TÜV Rheinland nemzetközi műszaki vizsgáló és minősítő szervezet magyarországi vállalata, a TÜV Rheinland InterCert Kft. jelentős Európai Uniós pályázati támogatást kapott a megújuló energiákhoz kapcsolódó vizsgálati képességének fejlesztésére. Ennek köszönhetően az EU piacára kerülő villamos energia átalakítók, energiaforrások és –tárolók mind nagyobb részének biztonsági vizsgálatára kerül sor Magyarországon.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.