A válságban felébredt az óriás. A Sanofi akvizíziót tervez.
A Fovea megvásárlása azért tűnik igéretes befektetésnek, mert a vállalat három, még klinikai kísérleti szakaszban lévő hatóanyagot dolgozott ki különböző szembetegségek kezelésére. Az ügylet zárását az év végéig tervezik, közölték a Sanofi-Aventisnél csütörtökön.
A Sanofi-Aventis adózott eredménye 1,06 milliárd euró volt az idei második negyedévben, kisebb az első negyedévi 1,578 milliárdnál, de 4,9 százalékkal több az egy évvel korábbi 1,01 milliárdnál. Az első negyedévi eredmény 19 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Bevétele a második negyedévben 11 százalékkal 7,44 milliárd euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képest, miután az első negyedben, szintén éves összehasonlításban, 2,5 százalékkal 7,107 milliárdra emelkedett. A növekedést a cukorbetegeknek gyártott, illetve véralvadásgátló készítmények javuló forgalmával magyarázták.
Tavaly a Sanofi-Aventis adózott eredménye kisebbségi részesedések nélkül 32 százalékkal 3,851 milliárd euróra csökkent a 2007-es 5,263 milliárdról, a nettó bevétele 1,7 százalékkal 27,568 milliárd euróra apadt 28,052 milliárdról.
A világ negyedik számú gyógyszergyárához a forgalom nagysága szerint, a Sanofi-Aventis csoporthoz Magyarországon a kutatás-fejlesztéssel és gyártással foglalkozó Chinoin Zrt. gyógyszergyár tartozik, továbbá a kereskedelmi tevékenységet folytató sanofi-aventis.
A Sanofi-Aventis, a cég tudomása szerint, a magyar gyógyszerpiac mintegy 10 százalékát birtokolja. A Sanofi-Aventis a magyarországi bevételének a 17 százalékát költi kutatásra-fejlesztésre, ez évente körülbelül 8 milliárd forint. 1991 óta összesen 500 millió eurót fektetett be Magyarországon.