A CVC tőketársaságé lett a Borsodi
A világ legnagyobb sörgyártója azért kényszerült eladni egyébként nyereséges közép-európai érdekeltségeit, mert anyacégei, az amerikai Anheuser-Busch és a belga-brazil InBev tavalyi egybekelését bankkölcsönökből finanszírozták, és most eljött a törlesztés ideje. Pontosabban: a Borsodi tulajdonos InBev vásárolta fel amerikai vetélytársát.
A magyaron kívül a bosnyák, a bolgár, a horvát, a cseh, a szlovák, a szerb, a román és a montenegrói piacra tette rá a kezét a CVC. A sörbarátoknak nem lesz hiányérzetük, ugyanis az egyezség szerint a vezető márkák - Stella Artois, Leffe, Spaten, Beck's, Löwenbrau - gyártási és forgalmazási joga a régióban szintén átkerült a CVC-hez. A sörösök egyedül a Staropramenhez ragaszkodtak, azt ezentúl is ők terítik az érintett országokban.
A felek visszavásárlási opciót is kikötöttek, azaz ha a CVC továbbállna, akkor az Anheuser-Busch InBevnek elővásárlási joga lesz. Carlos Brito, a sörbirodalom brazil vezérigazgatója elégedetten nyilatkozott az ügyletről, melynek révén a törlesztéshez szükséges 7 milliárd dollár harmadát már sikerült megszerezniük, ugyanakkor lehetővé vált számukra, hogy a legfontosabb piacaikra fókuszálhassanak. Közép-Európa nem tartozik ide.
Nem így a CVC-nél, amely éppen most hajtja végre első nagy tőkebefektetését a régiónkban. Szőke István, a területért felelős egység vezetője - cége közleménye szerint - elragadtatással szólt arról, hogy milyen elkötelezett dolgozókkal, kiváló, tapasztalt menedzsmenttel és ikonikus márkákkal gyarapodott a portfoliójuk.