Versenyképességet és biztonságot szolgál az atomerőmű programja
Mittler István kommunikációs főosztályvezető arról tájékoztatott, hogy az igazgatóság által április 9-re összehívott közgyűlése menetrendszerinti, az itt terítékre kerülő témák is szokásosak. Hozzátette: a középtávú beruházási program felöleli a részvénytársaság hároméves időszakra vonatkozó teljes beruházási tevékenységét.
Azok a projektek, amelyek a programban szerepelnek, elsődlegesen a termelési feltételeket, az ehhez szükséges műszaki infrastruktúra megfelelő színvonalát biztosítják, de egyre markánsabban jelennek meg a tervezett üzemidőn túli, további 20 éves üzemeltetés feltételeit biztosító műszaki intézkedések. A középtávú programot a tulajdonosok által jóváhagyott pénzügyi kereteket is szem előtt tartva időszakonként aktualizálják - fűzte hozzá a főosztályvezető.
A részvénytársaság a teljes beruházási feladatkörének finanszírozását önállóan, a villamos-energia árbevételében megtérülő eszköz-amortizációs forrásból biztosítja - jegyezte meg.
A csütörtöki ülés napirendjén szerepel még a múlt évi gazdálkodásról, vagyoni helyzetről szóló beszámoló, értékelik a 2008. évi üzlet- és fejlesztéspolitikai célkitűzések teljesítését, az üzleti tevékenységet, és tárgyalnak a 2009. évi üzlet- és fejlesztéspolitikájáról is.
A paksi atomerőmű 2008-ban 14.818,5 gigawattóra villamos-energiát termelt, az 1 kilowattórára jutó árbevétel 10,16 forint volt, az éves árbevétel pedig 141,1 milliárd forint, 17,7 százalékkal több, mint az előző évben. A többlettermelésben tükröződik a teljesítménynövelési program, amelynek eredményeként a négyből három blokk már elérte a tervezett 500 megawattos teljesítményt.