A szállodaiparban is kipróbálja magát az Orangeways
A háromcsillagos, 93 szobás létesítményben egy éjszaka nem kerül tízezer forintnál többe, és ez már a reggelit is tartalmazza. A szobaár egyébként telítettségtől függően változhat, holtszezonban akár 30 eurónál (mintegy 9 ezer forint) is alacsonyabb lehet. Kovács Miklós, a cég vezérigazgatója lapunknak elmondta, hogy a szálloda épületét harminc évre bérelték ki, és az üzemeltetést saját dolgozóik végzik. Foglalni az interneten lehet, adott esetben a buszjegy vásárlásával egy időben vagy akár az utazás ideje alatt. A társaság egyébként ingyenes ingajáratot közlekedtet a népligeti buszpályaudvar és a szálloda között. Az Orangeways a tapasztalatok alapján azt is vizsgálja, hogy mely más európai nagyvárosokban lehetne a budapestihez hasonló szállodát létrehoznia. Prága például ideális helyszín lenne ehhez.
A vállalat tovább szeretne terjeszkedni a nemzetközi terepen. Sikeresnek mondják a nemrég indult Budapest–Zágráb–Ljubljana és a tavasszal startolt Budapest–Salzburg–München járatot, s ezeken felül most újabb célállomások – Amszterdam és London – beindítását tervezik. Az első fél évük mérlege pozitív: az utasszám meghaladta a 170 ezret, amely mintegy hétszázalékos növekedés az elmúlt év hasonló időszakához képest. Az árbevétel ennél nagyobb ütemben, 25 százalékkal emelkedve 555 millió forintra ugrott ugyanezen időszakban.
A céggel kapcsolatos hír volt a közelmúltban az OKHH cégformájának megváltoztatása zrt.-ből nyrt.-vé, és egy 2,4 milliárd forint értékű tőkeemelés, amit annak érdekében hajtottak végre, hogy részvényeiket bevezethessék a tőzsdére. Kovács Miklós vezérigazgató, s egyben a társaság legnagyobb részvényese lapunknak akkor elmondta: a folyamat végén nyilvános részvénykibocsátást terveznek, amelynek keretében a vállalatcsoport 35–49 százaléka kerülhet a budapesti börzére.
A tőzsdei megjelenés után érkező friss tőkét elsősorban nemzetközi terjeszkedésükre és szolgáltatásaik minőségének javítására fordítják majd. A hátralévő teendőkkel kapcsolatban most kifejtette, hogy eddig a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) jegybanki beolvadására vártak, amely így már az MNB kebelén belül tudja auditálni a harmadik negyedéves mérlegüket. Ha ez megtörténik, már nem lesz akadálya a tőzsdei bevezetésnek, amire Kovács Miklós reményei szerint még az idén sor kerül.