Demján saját zsebből fizetett a vállalkozóknak
Mint arról beszámoltunk, az Arcadom négy helyszínen, Kecskeméten, Szatymazon, Miskolcon és Debrecenben generálkivitelezőként vállalt nagyobb építési munkákat. Arra hivatkozva, hogy a cég sem kapta meg a pénzét, nem vagy a szerződésben szereplőnél jóval kevesebbet fizetett az alvállalkozóknak. A bedolgozó kisebb cégek összefogtak, képviseletüket a Likvid Kontrollra, illetve Bárándy György ügyvédre bízták. Szatymazon és Kecskeméten félpályás útlezárással demonstráltak, és azt is kilátásba helyezték, hogy a Demján Sándor által szponzorált Prima Primissima Díj átadását is felhasználják, hogy követelésüknek nyomatékot adjanak.
A nagyvállalkozó tárgyalni kezdett velük: előbb az adósságrendezés elveiről állapodtak meg, majd valamennyi érintett cég esetében megvizsgálták, hogy valóban teljesítették-e azokat a munkákat, amelyekre benyújtották a számlát. Miután teljesítették jogos követeléseiket, az alvállalkozók elálltak a további demonstrációtól. Szabó Bálint kiemelte: a megállapodáshoz szükség volt arra, hogy az alvállalkozók összefogjanak, csoportosan lépjenek fel, ne hagyják az egyéni érdekeik mentén szembefordítani magukat egymással. Ez a magatartás és a nyomásgyakorlás találkozott Demján Sándor jó szándékával.
Szabó Bálint hozzátette: nem érik be ennyivel, a jövő héten azt is a nyilvánosság elé viszik, hogy a különböző megrendelők mennyi jogos követelést nem fizettek ki a generálkivitelező Arcadomnak. Szeretnék föleleveníteni a közelmúlt hasonló „döglött ügyeit” is, amikor más fővállalkozó cégekkel szerződött kisvállalkozók sokasága ment tönkre azért, mert nem fizették ki a munkájukat és az anyagra költött pénzüket. A jogalkotóktól is segítséget kérnek, hogy az ilyen tulajdonosoknak ne csak a nyilvánosságtól, hanem a törvény erejétől is tartaniuk kelljen.