Tegyünk Együtt a Gyermekekért

A Tegyünk Együtt a Gyermekekért program immár 11. éve segíti a leukémiás és daganatos beteg gyermekek rehabilitációját és egészséges klinikai táplálkozását. A Magyar Gyermekonkológiai Hálózattal együttműködésben a Danone K .a programja kapcsán végzett felmérést a kezelés alatt álló és gyógyult gyermekek helyzetéről.

A kutatás eredménye szerint a kezelések során fellépő jelentős testsúlyingadozás a gyerekek 90 százalékánál jelent problémát. A TEGY program nemcsak az egészséges táplálkozásra fókuszál, hanem kiemelten támogatja a kicsik és családtagjaik kezelés utáni lelki rehabilitációját is. Tavaly a TEGY támogatásából minden gyermekonkológiai központban felállíthattunk egy-egy, táplálkozási szakemberekből álló teamet – mondja dr. Kriván Gergely, a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat elnöke –, amelyeknek az év elejétől elsődleges feladatuk az állapotfelmérés, szaktanácsadás, immár országszerte egységes szakmai protokollok alapján. A TEGY program az elmúlt évek során több mint 263 millió forintot gyűjtött össze a leukémiás és daganatos beteg gyermekek egészséges táplálkozásának és rehabilitációjának támogatására.

„A 2012. évi program támogatásából tovább segítjük a táplálkozási teamek működését – mondta Paolo Maria Tafuri, a Danone ügyvezető igazgatója –, de a gyermekek lelki rehabilitációjára is kiemelt figyelmet szentelünk. Célunk, hogy 2013 májusa és novembere között biztosítsuk a teljes ellátási költséget a daganatos betegségből gyógyult gyermekek és családtagjaik számára a Bakonyszücsi Rehabilitációs Otthonban.” A bakonyszücsi Második Otthonban a betegségből felépült gyermekek családtagjaikkal együtt vehetnek részt egy rehabilitációs tréningen, mely a fizikai gyógyulás után abban is segítséget nyújt a családoknak, hogy fel tudják dolgozni a gyakran évekig tartó kezelések okozta traumákat. A Danone Kft. munkatársai egyébként visszatérő vendégek Bakonyszücsön, ahol kétkezi munkával segítik az otthon fejlesztését. T. L.

BAKONYSZÜCS: A MÁSODIK OTTHON

A TEGY program Budapesten három kórházban, valamint Miskolc, Debrecen, Pécs, Szeged és Szombathely gyermekonkológiai központjainak és a bakonyszücsi rehabilitációs központ számára nyújt kiemelten magas támogatást. A Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinikáján dolgozó szakemberek évtizedekkel ezelőtt felismerték, hogy az akár évekig is tartó kezelések után mind a kicsik, mind szüleik hosszú ideig tartó segítséget igényelnek. Az otthon a gyerekek kreativitásának ösztönzésére és a szociális beilleszkedés támogatására is törekszik. Mivel hazai körülmények között más intézményben nincs lehetőség krónikusan beteg gyermekek tervszerű rehabilitációjára, 1995 óta az otthon lehetőséget biztosít más krónikus betegségben szenvedő gyermekek közös rehabilitációjára is.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.