Jót és jól: társadalmi befektetések díjai

A Magyar Adományozói Fórum a hazai vállalatok társadalmi befektetési programjait olyan minőségi szempontok alapján értékeli, mint a partnerség, a hatás és az innováció. A díj a hazai vállalatok társadalmi felelősségvállalását elismerő szakmai díjak között az egyetlen, amely a CSR-hez kapcsolódó tevékenységek közül kifejezetten a társadalmi befektetési programokra fókuszál.

A LEGNAGYOBB HATÁST ELÉRŐ TÁMOGATÓI PROGRAM KATEGÓRIA

I. helyezett

Mol – Zöldövezet program

A Zöldövezet projekt célja közösségi funkciójú zöld területek létesítése, fejlesztése és rehabilitációja önkéntes akciók keretében. A pályázók vállalják, hogy minimum 1500 m2-en, 20 százalék önrész felmutatása mellett, közösségi összefogás eredményeként zöld felületet hoznak létre vagy újítanak meg. A Mol minden évben megítéli a legsikeresebb pályázónak a Zöldövezet Díjat. A díjazott a korábbi adomány összegét használhatja fel újra a következő években.

II. helyezett

Magyar Telekom

Hároméves civil stratégiai partnerség program A vállalat célja, hogy olyan partneri viszonyt alakítson ki civilszervezetekkel, amely három évig biztos pénzügyi alapot nyújt a pályázaton nyertes szervezetek programjainak megvalósításához. A Kék Pont Alapítvány úttörő módon közelít a szenvedélybetegek felé, felhasználva a korszerű telekommunikációs eszközöket. A Kórházpedagógusok Egyesületével kötött partnerség keretében a vállalat eszközökkel és tudásátadással is elősegíti munkájuk megismertetését. A Szívlapát Alapítvány Jövő/Menő programja hátrányos helyzetű kistérségek fejlődésének előmozdítását tűzte ki célul, melynek első helyszíne Mezőcsát, ahol mintaprojektet alakítanak ki.

III. helyezett

Holcim Hungária Zrt.

Holcim Hungária Otthon Alapítvány Az alapítvány létrehozásával a Holcim egy aktuális szociális problémára kívánt választ adni a hátrányos helyzetű és fiatal családok otthonteremtését segítő önkormányzati bérlakásépítési program támogatásával. Az alapítvány évente pályázatot ír ki önkormányzatok, közhasznú társaságok részére. Pályázati ciklusonként százmillió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt.

LEGINNOVATÍVABB TÁMOGATÓI PROGRAM KATEGÓRIA

I. helyezett

Vodafone Magyarország A Főállású Angyal program a Vodafone jótékonysági kezdeményezése, amelyhez 2008-ban csatlakozott  a magyarországi érdekeltség. Alapelve: lehetőséget adni az embereknek, hogy a társadalom érdekeit szolgáló feladatoknak szentelhessék magukat. A sikeres pályázók teljes munkaidőben, egy éven keresztül dolgozhatnak egy általuk kiválasztott magyarországi civilszervezetnél.

II. helyezett

Raiffeisen Bank

A Raiffeisen Közösen programja révén a támogatás fő fókuszában áll a rászoruló gyermekek tartós megsegítése a Gyermekétkeztetési Alapítvány Mindenki ebédel akciójának keretében. A hagyományos pénzadományon túl a kártyahasználathoz kötött adományozás bevezetésével ügyfeleit is aktívan bevonja a probléma megoldásába.

III. helyezett

Bónusz Brigád

A Segít a Brigád különleges támogatási célja egy új és innovatív támogatási módszer meghonosítása. A program keretében minden hónapban egy-egy civilszervezet részesül pénzadományban a brigádtagok és a Bónusz Brigád jóvoltából, amely minden alkalommal százezer forinttal egészíti ki az adományokat. A metódus folyamatos pénzgyűjtést tesz lehetővé, és forgalmat generál a civilszervezetek weboldalain.

LEGSIKERESEBB PARTNERI EGYÜTTMŰKÖDÉSEK KATEGÓRIA

 I. helyezett

Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt.

A Plusz energiát adunk program célja a hátrányos helyzetben élők integrációjának előmozdítása. Az egy évet felölelő projekt keretében az ózd iHétestelepen élők, a tarnabodi befogadófaluban új életet kezdő családok és a budapesti Déli pályaudvar környéki hajléktalanok kaptak segítséget.

II. helyezett

Holcim Hungária Zrt.

A Holcim-díjra tavasszal Lábatlan és Nyergesújfalu, ősszel Hejőcsaba és térsége vonzáskörzetében működő, bejegyzett nonprofit szervezetek, önkormányzatok, civilszervezetek pályázhattak. A támogatás célja a helyi közösség számára kiemelkedő haszonnal járó tevékenységek, beruházások és fejlesztések segítése.

III. helyezett

Arkon Zrt.

A Három Királyfi , Három Királylány Mozgalom munkáját támogatja a társaság, melynek célja, hogy segítse a tervezett gyerekek megszületését Magyarországon. A szervezet ennek érdekében szervezi a Népesedési Kerekasztalt, valamint különböző gyermekvállalást elősegítő projektet valósít meg.

 

A FŐDÍJ NYERTESEI

Az öt éve alapított pályázat fődíjait az Émász Plusz energiát adunk, a Mol Nyrt. Zöldövezet és a Vodafone Magyarország Zrt. Főállású Angyal programjai nyerték el. A kategóriagyőztesek mellett a fórum Junior Különdíjban részesítette a Samsung Electronics Magyar Zrt. SOS Fotópályázat – Oszd meg a gyerekek világát úgy, ahogyan ők látják és Senior Különdíjban az MKB Bank Zrt. Együttműködés a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat Magyar Egyesülettel támogatói programját.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.