Vodafone Junior Prima ötödször
A Vodafone idén ötödik alkalommal osztotta ki az összesen 70 ezer euró díjazású Junior Prima Díjat a magyar oktatás és köznevelés legkiválóbb fiatal pedagógusainak. A díjat évente tíz olyan, 30 év alatti szakember kapja, akik kiemelkedő pedagógiai teljesítményt értek el saját területükön. A Junior Prima Díj hatalmas presztízst is jelent a fejenként 7000 eurós pénzjutalom mellett, amely jelentősen hozzájárul a fiatal díjazottak munkájának sikeres folytatásához.
– Mindannyian tudjuk, hogy amit kaptunk tanárainktól, az visszafizethetetlen. Az utóbbi években ez fokozottan beigazolódott, hiszen a sokrétű tudás és a gyakorlati alapokon nyugvó képzettség még inkább a versenyképesség meghatározó alkotóeleme lett – mondta Beck György, a Vodafone elnöke.
A JUNIOR PRIMA DÍJAZOTTJAI 2011-BEN
BAKÓ BÉLA 2010-től az ELTE Történelemtudományi Doktori Iskolájának, az Atelier Európa historiográfi a és társadalomtudományok doktori programjának doktorandusza, illetve a Nyugat-magyarországi Egyetem Andragógia Intézetének tanársegédje. Egyetemi oktatóként nagy energiákat fordít arra, hogy hallgatói – az elméleti tudás mellett – gyakorlati tapasztalatokat is szerezzenek.
BOROS JULIANNA a PTE BTK Szociális Munka és Szociálpolitika Tanszék oktatójaként 2007 óta vizsgálja a hátrányos helyzetű térségekben élők (kiemelten romák) társadalmi és oktatási esélyeit, a problémákat és a megoldási lehetőségeket.
LOVÁSZ ESZTER óvodapedagógusként és pályakezdőként került a csobánkai Borostyán Természetvédő Óvodába, ahol a mai napig is dolgozik. Az integráció elhivatottjaként fontosnak tartja, hogy a csoportjába járó cigány és nem cigány gyerekek egyenlő mértékben ismerjék meg egymás kultúráját.
NAGY KÖTELES KAMILLA diplomája megszerzése óta a hejőkeresztúri IV. Béla Körzeti Általános Iskola és Napközi Otthonos Óvoda pedagógusa. Szaktudását jól tükrözi, hogy a különböző innovatív módszereknek nemcsak ismerője, de kiváló gyakorlati alkalmazója is.
SCHLOTTER ILDIKÓ egyetemi diplomáját a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem műszaki informatika szakán szerezte. Gyakorlatvezetőként kapcsolódott be a számítástudományi és információelméleti tanszék munkájába, ahol azóta is folyamatosan oktat. A tanítás során nagy hangsúlyt fektet a kiemelkedő képességű hallgatók tehetséggondozására.
STÉGNER PÉTER egyetemi végzettsége német nyelv és irodalom szakos bölcsész és tanár. A tanári pályát a dabasi Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolában kezdte, ahol azonnal bekapcsolódott az iskola tanórán kívüli tevékenységeibe. Munkája során nagy hangsúlyt helyez a határon túli magyarsággal való jó kapcsolat ápolására.
DR. SZANDA GERGŐ a Semmelweis Egyetemen szerzett orvosi diplomát 2006-ban. Jelenleg az Élettani Intézetben egyetemi tanársegéd. 2006 óta oktatja az orvosi élettant magyar és német nyelven, rendszeresen tart tanrenden kívüli konzultációt a hallgatóknak.
TASSY GERGELY 2010-ben szerzett alkalmazott matematikus és matematikatanári diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetemen. 2009 óta tanít matematikát, emellett gyakorlatot vezet az ELTE-n és a BME-n matematikus és mérnök informatikus hallgatóknak.
VIRÁG EMESE 2008-ban fejezte be tanulmányait a Babes-Bolyai Tudományegyetemen, Kolozsváron. Budapesten, az Országos Rabbiképző Zsidó Egyetemen 2011-ben szerez judaista diplomát. 2009-től a Bét Salom zsinagóga gyermek-vallástanára, 2010-től a héber oktatásban látta kiteljesedni pályáját. Jelenleg a budapesti Scheiber Sándor Gimnázium héberoktatója.
AZ EGYSZERVOLT.HU gyermek-kulturális portálcsalád munkatársai munkájuk során értékes, pozitív, nevelést segítő, de egyben szórakoztató tartalmakkal „ajándékozzák meg” a honlapcsaládra látogató gyermekeket és szüleiket. Az Egyszervolt. hu szerkesztősége a portál fejlesztésénél arra törekszik, hogy értékekben és tudásanyagban is gazdag anyagot nyújthasson át az odalátogatóknak.