Hasznos ötletek tőzsdéje

Az Alternate fiatal, alig három éve működő cég, de alapítói több mint tizenöt éves szakmai gyakorlattal dolgozták ki a tudásátadás egyedülálló módszereit a CSR-tanácsadásban.

Szeptember elején a Kiválóságért Közhasznú Egyesülettel közösen rendezett fórumon nyolc vállalatvezető menedzsereit ültették egy virtuális „kerekasztal” mellé, hogy példák sorával bizonyítsák, milyen sikeres programokat lehet megvalósítani a társadalmi elkötelezettség jegyében. Modellértékű az a 28 projekt, amelyet a cégek képviselői nyújtottak át a szépszámú hallgatóságnak. A kezdeményezés megérdemli a szélesebb körű nyilvánosságot is.

Céges ovi, ökoiskola, mentorprogam, komposzthasznosítás, minibenchmark, zöldbeszerzés. Csak néhány a 28 sikeres fejlesztésből, amit nyolc társadalmilag felelős vállalat valósított meg az elmúlt egy évben az Elkötelezettség a CSR Kiválóságért program keretében. A vállalati folyamatokat, partnerkapcsolatokat, környezet- és egészségvédelmi teljesítményt érintő projekteket az érintett szervezetek vezető szakemberei mutatták be a szeptemberi konferencián csaknem száz érdeklődő menedzser aktív részvételével.

A program az EFQM (European Foundation for Quality Management) szervezeti kiválóság modelljének CSR-keretrendszerén alapul. A hazai és nemzetközi viszonylatban is egyedülálló kezdeményezés fő pillérei: részletes CSR-fókuszú szervezeti átvilágítás; legalább három testreszabott fejlesztés megvalósítása; a vállalkozások fejlődésére gyakorolt hatása. A részt vevő szervezetek erőfeszítéseik elismeréseként az Elkötelezettség a CSR Kiválóságért díjat, valamint az EFQM Committed to Excellence európai szintű elismerő oklevelét vehetik át, illetve kommunikációjukban használhatják az elismerésekhez tartozó logókat.

A rendezvényen a szervezők meghirdették a 2011/12-es új programot, amelyre 2011. szeptember 30-ig lehet jelentkezni. A program az EFQM hazai képviselője, a Szövetség a Kiválóságért Közhasznú Egyesület és az Alternate Kft. partnerségében valósul meg. Az önértékelés során szakmai partnerek biztosítják a magas színvonalú szakmai napokat. A 2010/11-es programon részt vevők partnere volt a Magyar Telekom, az Alcoa-Köfém, a Grundfos és a Denso, amelyek a szakmai napokon közreműködtek a bőséges gyakorlati tapasztalataik megosztásában.

– Nagy kihívás volt számunkra, hogyan mutassunk be 28 fejlesztést viszonylag rövid idő alatt valamennyi érdeklődőnek – mondja Urbán Katalin, az Alternate ügyvezetője. – Kitaláltuk a „minikerekasztalokat”, ahol mi tanácsadók felvezettük a projekteket, majd a cégek képviselői közvetlenül kérdezhettek a sokszínű programokról. Számomra is élmény volt meghallgatni, hogy a cégek szakértői mennyire komolyan gondolják azt, amit csinálnak, milyen elgondolások mentén szervezik meg programjaikat. Nagyon fontos volt, hogy bemutathattuk, milyen sokszínű lehet a CSR egy-egy vállalatnál, mennyire elkötelezettek az akciókat megvalósító emberek. A kerekasztalok körül kialakult élénk beszélgetés, úgy érzem, számos ötletet adott a hallgatóknak is. Pontosabban a fórumon kiadott értékelésekből is azt látjuk, elgondolkodtatónak és hasznosnak érezték a diskurzust mindazok, akik eljöttek. Ma sokan beszélnek arról, hogy a gazdasági nehézségek miatt megtorpanhat a hazai CSR terjedése. A fórum alapján úgy látom, az ötletek, a módszerek cseréje elősegítheti, hogy a társadalom számára hasznos kezdeményezések tovább növekedjenek.

 

ELISMERÉST KAPOTT

Budapest Airport Zrt • Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Óvodája, Általános Iskolája, Előkészítő Szakiskolája, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménye, Nevelési Tanácsadója • B. Braun Avitum Hungary Zrt. • Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. • Jabil Circuit Magyarország K . • NI Hungary Software és Hardware Gyártó Kft. • Nyírségvíz Zrt. • Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.