Akik nem adják fel…

Óbudán építene egy házat az általuk támogatott sérült embereknek a Nem Adom Fel Alapítvány, akik szeptember–októberben a Magyar Telekom Adományvonalának kedvezményezettjei.

A Nem Adom Fel Alapítvány egy passzívház felépítésére fordítaná azt az összeget is, mely az Adományvonal jóvoltából szeptember–október hónapban összegyűlne. Az összeg teljes egészében nem fedezné egy ilyen kezdeményezés költségét, ám Dely Géza, az alapítvány kuratóriumának elnöke szerint az egy éve megálmodott projekt esetében az előjelek mindenképp biztatók. Az óbudai önkormányzat térítésmentesen biztosította a sérült emberek számára otthont és munkahelyet jelentő ház telkét. Majd egy jegyzett építészekből álló csapat Sinóros Szabó Balázs vezetésével térítésmentesen vállalta a tervek elkészítését, és több cég is az ügy mellé állt, például a Tondach Magyarország Zrt. felajánlotta a tetőhöz szükséges cserepeket.

Különleges ház

A ház építéséhez kiválasztott passzívház-technológiára – mondja Dely Géza – elsősorban a fenntarthatóság miatt esett a választás. Nem csak azért, mert egy ilyen épület rezsiköltsége töredéke egy átlagos technológiával épült épületének. Másfelől a kuratórium elnöke vallja és hiszi, hogy sérült és ép emberek egyaránt felelősek azért, hogy a következő nemzedéknek ne egy lerabolt, tönkretett környezetet hagyjanak örökül.

A felépítendő házban dolgoznának és laknának az alapítvány által felkarolt sérült emberek. Hogy pontosan milyen műhelyekben milyen termékeket készítenének – vagyis mi jelenti a támogatottak számára a fenntarthatóságot – arra sokféle elképzelés van. A kuratórium elnöke szerint elképzelhető, hogy nem csak saját készítésű tárgyakat árulnak majd. Az biztos, hogy igyekeznek mindenkinek, aki a házban dolgozik (legyen az lakó vagy kívülről érkező), olyan munkát biztosítani, amelyben kibontakoztathatja a képességeit. Az alapítvány nagyon fontos, alapvető célnak tartja tevékenységük fenntarthatóságát. A sérült embereknek és a szociális szakembereknek is fontos tudatosítani magukban, hogy nem várhatják kizárólag másoktól a segítséget a működéshez. Jó sáfár módjára meg kell találni minden lehetőséget arra, hogy eladható értéket, szolgáltatást legyenek képesek teremteni.

Figyelemfelhívás

A kuratórium elnöke szerint az Adományvonal jelentette nyilvánosság, publicitás nagyban segít terveik megvalósításában. A nyilvánosság segítségével széles körben tudják közvetíteni azokat az értékeket, amelyek nagyon fontosak számukra, és amelyekről úgy gondolják, hogy alapvetően segíthetik elsősorban a hátrányos helyzetű emberek életét.

Az alapítvány nemcsak az Adományvonalat hívók segítségére számít, hanem több alkalommal is jótékonysági rendezvényeket tartanak. A soron következő hasonló rendezvényre 2011. november 13-án, vasárnap kerül sor a Papp László Sportarénában. Az eseményen fellép Hobo és bandája, az Ismerős Arcok, a Misztrál, Krizbai Teca és természetesen a Nemadomfel Együttes.

 

AZ ADOMÁNYVONAL

A Magyar Telekom immár kilenc éve tartja fenn az 1788-as számon elérhető Adományvonalat – a jótékonysági célú hívásokból befolyó 100-100 forintok kéthavonta mindig más és más, a vállalat által gondosan kiválasztott célhoz, alapítványhoz, szervezethez kerülnek. Ennek megfelelően a 2011 szeptemberében és októberében beérkező hívások díja a Nem Adom Fel Alapítványhoz jut.

Languagesen>hu YahooCEerror
Különleges ház

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.