Felveszik a kesztyűt
Az ehhez szükséges pályázati kiírást információink szerint hamarosan közzé is teszik, ehhez csak az MNV Zrt. engedélye hiányzik. Értesülésünket dr. Szentpétery Kálmán, a társaság elnök-vezérigazgatója megerősítette. Ugyanakkor leszögezte: a lépés nem azt jelenti, hogy új játékokat, például internetes pókertermet indítanának. Online pókerjáték vagy kaszinók szervezését a törvényi előírások nem teszik lehetővé Magyarországon, így erről egyáltalán nincs szó a pályázat kapcsán.
Az állami szerencsecég már eddig is meglévő sportfogadási játékait, a TippMixet és a TippMaxot szeretné jelentősen versenyképesebbé tenni.
Jelenleg ugyanis az említett játékokon egyszerre csupán 255 fogadási lehetőséget kínálnak fel, míg az illegálisnak számító online szervezőknél ez a szám több ezer is lehet.
Az online fogadóirodák a becslések szerint 50-60 milliárdos évi forgalmat bonyolítanak a magyar piacon. – Ezen a területen szeretnénk nagyot fejlődni, s tényleges konkurenciát teremteni – mondta dr. Szentpétery Kálmán. A pályázat kiírásával kapcsolatban az elnök-vezérigazgató ugyanakkor hangsúlyozta: még várnak a tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. jóváhagyására.
Hogy a fejlesztés teremthet-e új munkahelyeket –az internetes irodák komoly személyi állománnyal követik a sporteseményeket –, arra a vezérigazgató úgy reagált: a társaságon belül a hazai piacot, fogadásokat, fogadási szokásokat illetően évtizedes tapasztalattal rendelkeznek. Erre a szaktudásra és a korszerű informatikai infrastruktúrára építve minimális személyi-szervezeti változások várhatóak.
A Szerencsejáték Zrt. nem először fut neki az online szolgáltatások bővítésének és versenyképesebbé tételének. A vállalat négy éve, 2007 áprilisában még Székely Gábor vezetésével kezdett bele egy kifejezetten internetes játékokat kínáló oldal felállításába. Ez vonzó lehetőség volt a piacon, lévén az állami szerencsecégnek van hova fejlődnie az online szolgáltatások terén.
Annak ellenére, hogy a hazai szerencsejáték-ipar legnagyobb szereplője, s egyes területeken törvényi előírások alapján monopolhelyzettel rendelkezik.
A fejlesztési lehetőség olyannyira vonzó volt, hogy nem kevés nagyhal is volt a pályázók között. Elindult a GTS-Datanet Kft., valamint a VT-Soft Videoton Software Kft. is, sőt a nemzetközi szinten is igencsak jelentős szereplőnek mondható, görög hátterű Intralot is.
Utóbbi vállalatot a pénzügyi eredménye alapján például a világ legnagyobb szerencsejáték-ipari cégei között tartják számon. Az a bravúr is a nevéhez köthető, hogy első külföldi társaságként sikerült gyökeret vernie észak-amerikai piacon. A tenderen végül eredményt is hirdettek, amelyet egy magyar cég, a magánszemélyek tulajdonában lévő Eastron Kft. nyert meg.
Itt azonban elakadt a történet, s a fejlesztések a sikeresnek mondott pályázati eljárás ellenére sem indultak meg: az Új Tulajdonosi Programra hivatkozva az MNV felfüggesztette az ezirányú munkálatokat.
Internetes fejlesztési oldalon azóta nem is történt szinte semmi. A jelek szerint azonban a vállalat most újra felveszi a fonalat, és immár még jobban kapcsolódni szeretne a hálóra.