Oktatási centrum Bakonybélben
A kezdeményezés keretében a tavalyi támogatással együtt eddig erre a célra összesen 245 millió forint gyűlt össze – mondta Kiss Beáta, a Danone Kft. vállalati kapcsolatok igazgatója. A mintegy 19 millió forintot a Danone Kft. az Országos Szövetség a Leukémiás és Daganatos Gyermekekért Egyesületnek adta át, amelyen keresztül a bakonybéli Oktatási Centrum felépítését támogatja.
Évtizedes akció
A 13. éve működő „Tegyünk együtt a gyermekekért” program keretében a Danone immár tíz éve támogatja a daganatos beteg gyermekek rehabilitációját, valamint az egészséges klinikai táplálkozásukat segítő kezdeményezéseket.
A támogatásból az onkológiai és rehabilitációs központok a korábbi években életmentő orvosi eszközöket és berendezéseket vásároltak. Kiss Beáta beszámolt arról is, hogy három éve a Danone kezdeményezésére útnak indítottak egy átfogó klinikai táplálkozási programot, ehhez mind a kilenc magyarországi gyermekonkológiai és rehabilitációs központ csatlakozott.
E program keretében az elmúlt években az onkológiai központok lerakták egy olyan táplálkozási program alapjait, amely képes a daganatos betegségben szenvedő gyermekek egyedi igényeihez és adottságaihoz igazodva, de egységes szakmai protokollok alapján segíteni a gyermekek kezelés alatti egészséges táplálkozását.
Országos tanácsadás
A táplálkozási program országos szintű elterjesztésében és meghonosításában lesz kiemelkedően fontos szerepe a Bakonybélben felépítendő Oktatási Centrumnak. A centrumnak otthont adó ingatlant a „Tegyünk együtt a gyermekekért” programban 2009-ben összegyűjtött támogatás felhasználásával az Országos Szövetség a Leukémiás és Daganatos Gyermekekért már megvásárolhatta, a 2010. évi támogatásból pedig elkezdődhetett a várhatóan két évig tartó és mintegy 150-200 millió forint összköltségű építkezés.
Elkészültét követően a bakonybéli új oktatási centrum egy turnusban 25-30 daganatos beteg kisgyermek és családja számára nyújt majd lelki gondozást és terápiát, mindemellett pedig egységes szakmai irányelvek és protokollok szerinti gyermekonkológus szakember-, terapeuta-, valamint nővérképzést is folytat majd. Magyarországon egyébként ez a centrum lesz az első olyan létesítmény, amely együtt látja el a daganatos betegségekben szenvedő vagy felgyógyult gyermekek lelki rehabilitációját, valamint a gyermekonkológus szakemberek, terapeuták, valamint szülő k egységes szakmai irányelvek szerinti képzését a táplálkozás terén is. Az itt folyó szakmai munka révén az új létesítmény a Magyarországon daganatos betegségekkel kezelt vagy utókezelt mintegy kétezer gyermek egészséges társaik közé történő visszailleszkedését, valamint egészséges klinikai és otthoni táplálkozását segíti majd.