Röviden
Az eurótagjelöltekkel is tárgyalni kell
A tagjelölteket is be kell vonni az euróövezet jövőjéről folyó tárgyalásokba, mivel a francia–német irányítású valutauniós reformok jelenlegi formájukban a kelet-európaiak csatlakozását lehetetlenné tévő, „kétsebességű” Európa kialakulásának kockázatával járnak – mondta szerdán Londonban megjelent nyilatkozatában az EU-bizottság költségvetési felelőse. Janusz Lewandowski a The Times című vezető konzervatív brit napilapnak kijelentette: Lengyelország, Magyarország és más kelet-közép-európai országok is csatlakozni kívánnak idővel a valutaunióhoz, ezért „úgy kellene érezniük, hogy részesei az euróövezet jövőjéről folyó tárgyalásoknak, mivel az euróövezet az úti céljuk”. (MTI)
Beruházási rekordra számítanak a németek
Németországban háromszázalékos növekedésre, munkahelyteremtésre, rekordszintű beruházási aktivitásra és exportsikerekre számítanak a vállalkozások 2011-ben egy szerdán bemutatott felmérés szerint. A Német Kereskedelmi és Iparkamara (DIHK) 28 ezer vállalkozás megkérdezésén alapuló felmérése szerint az idén 300 ezer új munkahely jöhet létre, a munkanélküliek száma pedig átlagosan 2,9 millió lehet a 82 milliós országban. A legnagyobb uniós gazdaság három százalékkal nőhet az idén. A vállalati fejlesztési tervek alapján minden korábbinál nagyobb beruházási aktivitásra lehet számítani. (MTI)
Összeborulna a londoni és a torontói tőzsde
A kanadai értéktőzsdét üzemeltető TMX Group és a londoni börzét működtető London Stock Exchange Group PLC előrehaladott tárgyalásokat folytat az egyesülésről. Siker esetén a világ egyik legnagyobb transzatlanti tőzsdéje jönne létre –jelentették be szerdán. A TMX piaci értéke hárommilliárd dollár, a londoni csoporté valamivel nagyobb, 3,25 milliárd dollár. A két cég vállalatvezetése által már jóváhagyott elképzelés szerint az új tőzsdevállalat 55 százaléka a briteké, 45 százaléka a kanadaiaké lenne. (MTI)