Elindult a misszió
Az Afrikai–Magyar Egyesület szervezésében immár hetedszerre indultak önkéntes orvosok a fekete kontinensre, Madagaszkárra. A hatfős csapat tagjai: dr. Olácsi Judit győri fül-orrgégész szakorvos, dr. Pintér Nóra budapesti háziorvos, dr. Kis Imre tokaji háziorvos, dr. Farkas Gabriella, alternatív pedagógiai módszerek szakértője, Viniczai Virág franciatolmács és Kiss Virág AHU-koordinátor.
A csapat ezúttal a madagaszkári Antsirabe környékén dolgozik majd – nemcsak a városban, hanem a környező falvak egészségügyi központjaiban is találkoznak a rászorulókkal. A térségben sok a maláriás. A nehéz fi zikai munka miatt rengetegen küszködnek mozgásszervi, ízületi, nőgyógyászati problémákkal. A heti hat napon át dolgozó orvosoknak emellett főként bőr-, légúti és gyomorbetegségben szenvedőket kell kezelniük. Gyakori az alultápláltság, láz és köhögés. A misszió tagjai orvosi eszközöket, kötszereket, fertőtlenítőt visznek magukkal, a gyógyszereket helyben vásárolják meg.
A Madagaszkárra utazók között lesz egy pedagógus is, aki Magyarországon hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkozik. Azt méri fel, hogy a helyi iskolákban milyen módszerekkel lehet rávenni a diákokat arra, hogy tudatosan vigyázzanak magukra, az egészségükre. Hogyan kerüljék el a fertőzéseket, a különféle betegségeket. Az életszerű gyakorlatok abban is segítenek, hogy a gyerekek otthon a szüleiknek is átadják az iskolában tanultakat. Így már az egész családot be lehet vonni az egészségmegőrző programba. A kezdeményezés szorosan kapcsolódik az Afrikai–Magyar Egyesület távtámogatási programjához. Ennek az a lényege, hogy örökbe lehet fogadni egy afrikai gyermeket. Aki vállalja a „gyámságot”, havi négyezer forint befizetésével biztosítja védence folyamatos iskoláztatását, ellátását.