Diploma a karitatív hálózatnak

Játékos nép vagyunk – állapította meg országunk lakosságának egyik legjellemzőbb tulajdonságát a nagyszerű konferanszié, a felejthetetlen Kellér Dezső jó negyven évvel ezelőtt. A vélemény ma is megállja a helyét: nem álljuk meg, hogy ne kísértsük a szerencsét, ha például az utcán elénkbe kerül egy olyan asztalka, amelyen sorsjegyeket árulnak. Valószínűleg senkinek sem jut eszébe, hogy nemcsak Fortuna istennőnek áldozunk ilyenkor, hanem egyben egy karitatív hálózatot menedzselünk.

Az Szrt-Service Kft. – a Szerencsejáték Zrt. leányvállalata – immár hat éve működteti a kizárólag fogyatékos/megváltozott munkaképességű dolgozókat foglalkoztató sorsjegy-értékesítő hálózatát. Az úgynevezett „karitatív hálózat” árusainak – akik jellegzetes asztalkáikkal és kínálatukkal az ország egész területén megtalálhatók – munkalehetőséget, megélhetést biztosít ez a speciális vállalkozás. A mintegy kétszáz, fogyatékkal élő munkavállaló az ország 72 településén nemcsak az utcán dolgozik, hanem három lottózót is működtet. A Salva Vita Alapítvány idén első ízben írt ki pályázatot a sérültek társadalmi integrációját elősegítő vállalatok számára. A társaságnak ez a sajátos, társadalmi felelősségvállalást tükröző projektje joggal érdemelte ki a pályázat elismerő diplomáját.

A szakmai kuratórium döntésével a karitatív hálózat fejlesztési koncepcióját ismerte el. Az Szrt-Service – tudtuk meg Mészáros Lászlótól, a kft. ügyvezető igazgatójától – annak érdekében, hogy a megváltozott munkaképességű emberek minél gyorsabban és felkészültebben tudjanak visszatérni a munka világába, képezte a programot megvalósító vezetőit, szakmai oktatási anyagot készített a munkába állóknak, a jó kereskedelmi gyakorlatokat összegyűjtötte és – továbbképzés keretében – belső kiadványában valamennyi dolgozó számára hozzáférhetővé tette. Figyelmet fordítottak az akadálymentesítésre, hogy a speciális munkaerők is könynyen megközelíthessék munkahelyüket. Jelentős lépés volt, hogy a munkaerő-felvételhez egységes interjú-forgatókönyvet dolgoztak ki, amelynek alapján a megváltozott munkaképességű vállalkozók előre megismerhetik foglalkoztatásuk feltételeit. Tapasztalataink szerint ez igen fontos, mert a fogyatékossággal élő emberek nehezen mernek munkahelyet keresni, és tartanak attól, hogy a való világban, a napi munkában milyen nehézségekkel kell megküzdeniük.

Eredménynek érezzük –hangsúlyozta Mészáros László –, hogy fogyatékossággal élő munkatársaink döntő többsége már évek óta dolgozik társaságunknál, és sikeresnek tekinti csatlakozását a nyílt piaci foglalkoztatáshoz. A karitatív hálózat hatéves működésének sikeréről tanúskodó diplomát minden, termékeinket értékesítő helyen kifüggesztjük, mert nyilvánvalóvá kívánjuk tenni, hogy a jövőben is bárkit várunk fogyatékosbarát munkahelyeinkre.

 

Egymásra találva

A Salva Vita Alapítvány kezdeményezésére idén első alkalommal hirdettek pályázatot a Fogyatékosság-barát munkahely diploma elnyerésére.

Hasonló program 20 éve működik Nagy-Britanniában, ahol annyira sikeres, hogy jelenleg 4700 munkáltató használja a logót. Hazánkban egyelőre kilenc szervezet teljesítette sikeresen a pályázati feltételeket: az Auchan Magyarország Kft., a Bau-Max Magyarország Kereskedelmi Zrt., az „Esélyt a hátrányos helyzetű embereknek” Alapítvány, a Hotel Panda Kft., a Johnson Controls Mezőlak Kft., a Macher Gépészeti és Elektronikai Kft., a Spar Magyarország Kereskedelmi Kft., a Szegedi SZE-FO Fonalfeldolgozó Zrt. és a Szrt-Service Üzemeltető és Oktatási Kft.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.