Röviden
Tovább nőtt a tartósan állást keresők száma
Októberben a nyilvántartott álláskeresők 30 százaléka tartósan, vagyis több mint egy éve folyamatosan regisztrált álláskereső volt, az októberi zárónapon több mint 163 ezren kerestek ilyen régóta állást, ami az előző hónaphoz és az előző év azonos időszakához képest is növekedést jelent – derül ki az Állami Foglalkoztatási Szolgálat adataiból. Eszerint októberben 1,5 százalékkal nőtt a tartósan regisztrált álláskeresők havi száma, és 15,3 százalékkal lett több éves összehasonlításban. Októberben az álláskeresők zárónapi száma 545,5 ezer fő volt. (MTI)
A UBS eltörölné az évi egymilliós bérkorlátot
A svájci UBS bankcsoport erősen lobbizik a svájci pénzügyi piacfelügyeletnél, hogy szüntessék meg az évi egymilliós frankos bérplafont a bankalkalmazottak számára. A Der Sonntag című zürichi lap értesülése szerint a bank azzal indokolja követelését, hogy fejleszteni szeretné befektetésibank-üzletágát, azonban az illetménykorlát miatt álláshelyei nem vonzók a legjobb szakemberek számára. A UBS-nél idén 21 százalékkal, évi 430 ezer svájci frankra (84,5 millió forint) emelték az átlagos illetményt a befektetési ágazat dolgozói számára, miközben a többiekét 8 százalékkal évi 173 300 frankra (2,92 millió forint) csökkentették. (MTI)
Kínai előretörés a valutaalapnál
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) igazgatótanácsa jóváhagyta, hogy a pénzintézet finanszírozásában a kvóták 6 százaléka és vele a nagyobb szavazatarány a „dinamikusan felzárkózó” országokhoz kerüljön. A kvótaarányok módosítása révén ezentúl az Egyesült Államok és Japán után Kínáé a harmadik legtöbb szavazat az IMF kormányzótanácsában. Kína mögé sorolt Németország, Franciaország és Nagy-Britannia is, és az első tízbe jutott Kínán kívül India, Brazília és Oroszország is a 187 tagú IMF-ben. (MTI)