Dióhéjban

Új élet a Margaréta Gyermekotthonban

Október közepén ünnepélyes keretek közt átadták a 11 millió forintból felújított Margaréta Gyermekotthon szátoki épületét, amely 35 államilag gondozott gyermeknek ad otthont. Az eredetileg a felsőpetényi kastélyban működő otthon új ingatlanának átalakítási költségeit a fenntartó Nógrád Megye Önkormányzata biztosította, a terület körüli munkálatokban, a kertrendezésben és egy tanulószoba kialakításában pedig az intézmény lakói és a Provident lelkes önkéntesei segédkeztek. A hivatalos átadással egybekötve a gyerekek a Provident munkatársával közösen a felújítás utolsó simításait is elvégezték: rendbe tették a kúria környezetét, a játszóteret, a foci- és kosárlabdapályát. A pénzügyi vállalat közössége egy értékes kertészeti munkagépet és több számítógépet is ajándékozott az intézménynek.

CSR Hungary 2010

A 2006-ban elindított CSR Hungary-konferenciasorozat idén november 11-én folytatódik. Kimelt témája a pénzügyi szektor társadalmi felelőssége. Az előadók többek között olyan kérdésekkel is foglalkoznak, hogy milyen elemek és eszközök teszik hitelessé a vállalkozások CSR-munkáját, milyen területei és eszközei vannak a felelősségvállalás mérésének, CSR network a gyártótól a fogyasztóig. A CSR Hungary kiállítási lehetőségeket biztosít azok számára, akik láthatóvá szeretnék tenni kezdeményezéseiket. A CSR Hungary díj átadására későbbi időpontban, november 26-án kerül sor.

Körséta a Rosszcsont Alapítvánnyal

A Rosszcsont Alapítvány, az Imagine Budapest és az Alexandra kiadó szervezésében városismereti sétán vettek részt reumatikus betegségben szenvedő gyermekek. Az esemény főtámogatója az AAM volt. A séta során a kis betegek és szüleik a terézvárosi állatok és más furcsa lények nyomába eredtek – igaz, nem puskával, csak kis távcsövekkel –, és begyűjtötték őket a kígyótól az oroszlánon át a szárnyas griffig. A fémből, fából, kőből, üvegből megformált fenevadak és kezes háziállatok ugyanis rengeteg épületen elrejtőztek, csak meg kellett találni őket! A kétórás séta során kiderült, hogy miért is kellett kicsinosítani az épületeket, hogy milyen technikákkal, anyagokkal, hogyan dolgoztak a régi mesterek. A séta kiemelt célja, hogy felhívja a civil társadalom figyelmét a gyermekkori reumatikus betegségekre. Magyarországon tíz emberből kilenc ha azt hallja, hogy gyermekreumatológia, akkor, talán csak magában, de felteszi a kérdést: egy gyerek is lehet reumás? Sokan úgy gondolják, hogy az autoimmun betegségek gyermekkorban ritkán fordulnak elő. Ezzel szemben a valóság az, hogy a reumatikus betegségek a legygyakoribb gyermekkori krónikus betegségek közé tartoznak, előfordulási gyakoriságuk összevethető a gyermekkori asztmával vagy a cukorbetegséggel, mégis egyelőre sokkal szerényebb társadalmi figyelmet kapnak. A Rosszcsont Alapítvány fel szeretné hívni a közvélemény figyelmét arra, hogy az autoimmun/reumatikus betegségben szenvedő gyermekeknek milyen kihívásokkal kell szembenézniük a mindennapokban.

„Ha szelektál, Ön is profitál”

A Tesco-Global Áruházak Zrt. kiemelt figyelmet fordít a szelektív hulladékgyűjtésre, ezért az áruházlánc idén már másodszor indít kampányt PET-palackok és alumíniumdobozok visszagyűjtésére. A 2010. szeptember 24. és 2011. február 11. között megrendezésre kerülő akció során a vásárlók gyűjtőzsákokat és örökzöld táskát kapnak garantált ajándékként, és részt vehetnek a 150 ezer forintos vásárlási utalványokért folyó versenyben is. Országszerte több mint 110 hipermarketben nagyszabású nyereményakció motiválja a Tesco vásárlóit.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.