Fiatal nő a McDonald’s élén
A szakember 1999-ben egy vezetőképző program keretében csatlakozott a céghez, pályafutását étteremvezetőként kezdte, 2002-ben üzemeltetési menedzsernek nevezték ki, akkor már 22 étteremért, 2003-tól pedig seniormenedzserként az összes vállalati étteremért felelt. A franchise egységek konzultánsainak munkáját 2005 óta irányította, 2008-ban beválasztották a világon legjobban teljesítő alkalmazottak körébe, ezt a díjat a másfél millió munkatárs mindössze 1 százaléka kaphatja meg.
– Minek köszönheti gyors előrelépését?
– Képes vagyok egyszerre szemlélni a vállalatot tágabb szemszögből kívülről, ugyanakkor áttekinteni a folyamatait belülről is. Szívesen gyűjtök magam mellé olyan gondosan kiválasztott, tehetséges kollégákat, akik hosszú távon fejleszthetőek. Úgy vélem esetemben a szakmai tudás, a jól kiválasztott csapat, a lehetőségek kihasználása együtt hozták meg a sikert.
– Érezte hátrányát a pályája során annak, hogy nő? Számít e tekintetben, hogy egy nemzetközi cégnél dolgozik?
– Sem hátrányát, sem előnyét nem éreztem soha annak, hogy nő vagyok. Az előremenetelt a teljesítmény, az elért eredmények határozzák meg. A vállalati kultúránk része, hogy számos lehetőség nyílik meg a tehetséges emberek előtt. Friss diplomásként egy vezetői tréningprogramban, étteremvezető jelöltként indulva kaptam lehetőséget arra, hogy bizonyítsak.
– Nehezen egyeztethető össze a munka és magánélet?
– Vállalatvezetőként és édesanyaként a munka és a magánélet összeegyeztetése nem egyszerű feladat, rengeteg szervezéssel jár, de szerencsére a férjem mindenben támogat. Csak előnyét érzem a munkámban annak, hogy biztos háttér áll mögöttem.
– Mit gondol, van-e még üvegplafon a nők számára Magyarországon? Miért olyan alacsony a felső vezetők között a nők aránya?
– A férfi-női vezetők közötti aránybeli különbségek szerintem sokkal inkább a tradicionális szerepvállalással függenek össze, semmint a hölgyek vezetői kvalitásaival. Egy ilyen munkakörben dolgozó ember családjától komoly áldozatvállalást igényel a megfelelő otthoni háttér biztosítása, ami megkönynyíti, hogy a vezető az üzletre koncentrálhasson, és kimagasló teljesítményt nyújthasson. Ezt a fajta háttértámogatást a hölgyek még mindig sokkal szívesebben vállalják, mint a férfiak.
– Mit tekintene sikernek, milyen célokat tűzött ki az új pozíciójában magának?
– Igazi sikernek azt tekinteném, ha úgy tudnám a maximumot kihozni magamból, hogy továbbra is sikerül megtartanom az egyensúlyt a munkám és a családom között.