Dióhéjban
Hová tűnt az energia?
Idén újabb pályázatokkal jelentkezik az E.ON Hungária. „Az energiatakarékosság ábrázolása” a 6–18 éves korosztály tagjai számára kínál alkotási lehetőséget. A feladat az, hogy a pályázók bármilyen technikával rajzolják le vagy ábrázolják meggyőző és figyelemfelkeltő plakátokon, mit jelent nekik az energiatakarékosság. A „Hová tűnt az energia?” téma egy kis nyomozásra invitálja a 9–18 éveseket: 3-5 perces hangos- vagy némafilmen, videón nyomozhatnak az után, hogy „hová tűnt az energia”. E pályázat alkotásainak az energiapazarlás konkrét, helyi (iskolai, lakóhelyi, települési vagy más helyszínen való) mérséklésének történetét vagy lehetőségeit kell bemutatniuk. A legjobb pályázatok készítőit az E.ON energiahatékonysági szoftverrel, értékes nyári táborozással és könyvutalványokkal díjazza. Az E.ON a pályázatokat 2010. április 30-ig várja.
Ne hagyd magad! 2010-ben sem
Már nemcsak az értelmi sérült emberek, hanem az egyéb sérültséggel élők is segítséghez juthatnak, így fogyatékosságuk okán ők sem kerülhetnek hátrányos helyzetbe életük lakhatási, foglalkoztatási, képzési-oktatási, egészségügyi és szociális színterein. A komplex antidiszkriminációs hálózatot az operatív központként működő Kézenfogva Alapítvány hozta létre. 2009-ben 130 esetben segített a Ne hagyd magad! jogsegélyszolgálat. Az antidiszkriminációs program fő célja az értelmi sérült, halmozottan fogyatékos és autista emberek egyenlő bánásmódjának elősegítése. 2010-ben differenciáltabb jogászi tevékenység, kutatási programmal támogatott tudásbázis, valamint egy komplex hálózat tervével indult újra a Ne hagyd magad! című országos szolgálat. A hálózat tagjai: Kézenfogva Alapítvány, a Motiváció Alapítvány, Autisták Országos Szövetsége (AOSZ), Mozgáskorlátozottak Országos Egyesülete (Meosz) és a Siket és Nagyothallók Országos Szövetsége (Sinosz).
UNICEF: Együtt sikerülhet!
A kisbabák védtelenek. Az édesanyák oltalmazó szeretete – az orvostudomány vívmányai nélkül – viszont számos fejlődő országban nem képes megvédeni az újszülötteket. Már több mint 70 éve megelőzhető például az újszülöttkori tetanuszbetegség, mégis évente több mint 100 000 gyermek halálát okozza világszerte. A Pampers és az UNICEF ezért idén folytatja a küzdelmet az újszülöttkori tetanuszfertőzés ellen, az 1 csomag = 1 védőoltás kampány keretében. A 2010-es akciót a közelmúltban indították a kezdeményezést támogató civil szervezetek.
A CIB-csoport és a bátrak színes világa
Nívós jótékonysági eseménnyé vált Magyarország legnagyobb, négynapos antik és kortárs művészeti vására, a Budapest Art Fair. A rendezvény ideje alatt a Bátor Tábor szervezői árverésre bocsátották azokat a műalkotásokat, amelyeket a négynapos seregszemle helyszínén a Bátor Tábor programjaiban részt vevő, súlyos beteg és egészséges gyermekek kortárs képzőművészekkel (Wahorn András, Karácsonyi László, Csiszér Zsuzsa, Verebics Katalin és Várnai Gyula) közösen készítettek. A rendezvény alatt több tucat festmény született, melyek jelentős részét a jótékonysági aukción értékesítették. A CIB Alapítvány az árverésen összesen 1,2 millió forint értékben licitált három képre. A Budapest Art Fairen készült festmények egy része megtekinthető a CIB Bank Medve utcai székházának előterében.