Röviden
Az IMF-re szorulhat Nagy-Britannia
Amennyiben a brit választók nem juttatnak hatalomra működőképes többséggel bíró kormányt, a piac arra a következtetésre juthat, hogy Nagy-Britannia nem képes kezelni adósság- és deficitproblémáit – jelentette ki Ken Clarke, a Konzervatív Párt egyik legtekintélyesebb szakpolitikusa. – Ebben az esetben pedig ezt az IMF-nek kellene megtennie helyettünk – tette hozzá. Nagy-Britannia legutóbb 1976-ban, Jim Callaghan munkáspárti kormányának idején volt kénytelen az IMF-től segítséget kérni, miután a font az akkori súlyos gazdasági válság hatására szabadesésbe kezdett. (MTI)
Júliustól számítógép jelöli ki a felszámolókat
A csődtörvény tavalyi módosítása tette kötelezővé azt, hogy az év közepétől a felszámolókat a bíróság elektronikusan, véletlenszerű kiválasztással jelölje ki. A használt programot az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsnak kell jóváhagynia. Az adatbázisba valamennyi, a névjegyzékben szereplő felszámolót fel kell venni. A véletlenszerű kiválasztás prioritásokat tartalmaz. Ilyen például az, hogy a felszámolás alá került céghez földrajzilag közel legyen a felszámoló székhelye. Ezzel a költségeket lehet csökkenteni. (MTI)
Még a magyarok tizede sem dolgozna külföldön
A felnőtt lakosság 7 százaléka tervezi, hogy néhány hétre vagy hónapra, 8 százaléka, hogy pár évre külföldre menne dolgozni, 5 százalékuk pedig kivándorolna – derül ki a Tárki Zrt. reprezentatív felméréséből. A megkérdezettek csaknem negyede – 22 százaléka – Németországban vállalna rövid távon munkát, de szinte ugyanennyien – 21 százalék – mennének Ausztriába dolgozni. Kivándorlási célországként az Egyesült Királyság a legnépszerűbb, ide a megkérdezettek 16 százaléka menne. A Tárki kutatása szerint 2008-hoz képest 2010-ben a munkavállalási szándékok körében csak annyi a változás, hogy a rövid távú munkavállalást tervezők számára Ausztria ismét felértékelődött, Nagy-Britannia fénye kissé megkopott, s Írország esetében a hosszú távú munkavállalást tervezők aránya megnőtt. A kivándorlást tervezők körében a német–osztrák vonzás visszaesett, az Egyesült Államoké megnőtt. Az USA-ba a megkérdezettek 14 százaléka vándorolna ki, míg Németországban csupán 10, Ausztriában pedig 9 százalék telepedne le – állapította meg a Tárki. (MTI)