Röviden

Többlettel zárt a külkereskedelem

A külkereskedelmi mérleg januárban 290 millió euró (76 milliárd forint) aktívumot mutatott, ami az egyenleg 490 millió eurós (128 milliárd forintos) javulását jelenti 2009 januárjához képest – közölte a részletes adatokat a Központi Statisztikai Hivatal. Az export euróban 14,6, az import viszont csak 2,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbi alacsony szinthez képest. A mérleg tavaly decemberben még nagyobb, 375 millió euró aktívumot mutatott. (MTI)

Egymillióan váltottak biztosítót az év végén

Az elmúlt kampányidőszakban több mint másfél millió járműre kötöttek új kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) szerződést, ebből több mint egymillió esetben tényleges biztosítóváltás is történt, sokan 15 ezer forint feletti összeget tudtak megtakarítani az átszerződéssel –közölte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF). Az elemzés megállapítja, hogy a biztosítóválasztásnál már nem feltétlenül a legkedvezőbb ár alapján döntöttek az ügyfelek: jelentős volt az átkötések aránya, noha az autósnak egy másik biztosítónál lehet, még kevesebbett kellett volna fizetnie. (MTI)

Ukrajna megállapodott az IMF-fel a hiányról

Ukrajna megállapodott a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), hogy az államháztartás idei hiánya nem haladja meg a hazai össztermék hat százalékát. Az ukrán kormányfő azt reméli, hogy májustól egy új program keretében felújíthatják az együttműködést az IMF-fel, amely decemberben nemet mondott arra a kérésre, hogy még folyósítsa a készenléti hitelkeret esedékes, 3,8 milliárd dolláros negyedik részletét. A pénzt az IMF az elnökválasztás és a belpolitikai bizonytalanságok miatt zárolta. Ukrajna eddig 10,6 milliárd dollárt hívott le a 16,4 milliárd dolláros keretből. (MTI)

A válság miatt tisztult a levegő Európa felett

A gazdasági válság hatására tavaly minden korábbinál nagyobb mértékben csökkent az üvegházhatást fokozó gázok kibocsátása az európai iparban. A szén-dioxidban számolt üvegházhatású gázkibocsátás 11,2 százalékkal esett vissza 2009-ben az előző évihez képest. A káros gázok kibocsátása a legnagyobb mértékben Észtországban (24 százalék) és Spanyolországban (16,3 százalék) esett viszsza. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.