Több száz főt vesz fel a Vodafone
A vállalat nemzetközi pénzügyi szolgáltató központjában a jelenlegi háromszáz dolgozó mellé várhatóan kétszáz főt, míg a tavaly ősszel megnyitott, Miskolcon kialakított regionális ügyfélszolgálati központba a jelenlegi 150 fő mellé csaknem 250 főt vesznek fel. Utóbbiról a vezérigazgató elmondta: a hazai tapasztalatok jók, s a közeljövőben a Vodafone-csoport más országban működő leányvállalatainak is átvehetik az ügyfélszolgálati tevékenységét.
Az elnök-vezérigazgató kiemelte: stabil szabályozási környezetre van szükség, mert ezek a szolgáltató központok nagyon költségérzékenyek, s a komplett üzleti terveket kell módosítani, ha hirtelen változik valamilyen jogszabály. A miskolci létesítmény esetében például menet közben derült ki, hogy csak a pályakezdők foglalkoztatását támogatja az állam, a diplomás munkanélkülieket kivették a támogatott körből – ez pedig komoly fejfájást okozott a cégnek.
Létrehoznak egy üzletfejlesztési osztályt is, amelyet Simó György, a Magyar Telekom volt vezérigazgató-helyettese irányít majd.
Roaminglimit a T-Mobile-nál
A mobilinternet külföldi használata sokszor az ügyfelek tájékozatlansága miatt sokkolóan magas telefonszámlákat eredményez, ezért a T-Mobile bevezeti a roaminglimit szolgáltatást. Az EU GPRS-limit lényege, hogy az Európai Unió országaiban, valamint Norvégiában, Liechtensteinben és Izlandon 28 MB-nyi, körülbelül 17 ezer forintnyi adatforgalom után kizárólag akkor engedi az internetkapcsolat folytatását, ha az ügyfél kikapcsolja a limitet.