Váratlanul megszületett a pókertörvény

A hétfői parlamenti szavazáson a régóta halogatott pókertörvényre is váratlanul igent mondott a képviselők többsége. A fejlemények megdöbbentették a Magyar Póker Szövetség (MPSZ) vezetőit, miután korábban arról tudtak, a javaslat lekerült a napirendről. – A módosító javaslatról későn este s érthetetlenül nagy hirtelenséggel döntöttek a honatyák – mondta a Népszabadságnak Tatár Gergely, a szervezet elnöke.

(Az eredmény a vidéki lapzártánk után született meg, így tegnapi számunkban arról számoltunk be, hogy jó darabig még várni kell a pókerklubok adóztatását és működtetését szabályozó törvényre.)

A most megszavazott módosító javaslatok értelmében jövő május 1-jétől a kártyajátékot szervező termeknek 40 százalékos játékadót kell fizetniük a tiszta játékbevétel után. – Elkeserítő a helyzet – fakadt ki az elnök –, a 40 százalékos játékadó még rosszabb, mint az eredeti módosító javaslatban szereplő változat, amely a havi nyereményalap 5 százalékában határozta meg a különadót.

Három szocialista képviselő – Keller László, Halmai Gáborné és Juhászné Lévai Katalin – adta be az indítványt még ta vasszal. Júniusban azonban a zárószavazás előtt „félretették” a jogszabály tervezetét. Az elfogadott törvénymódosítás a póker kaszinón kívüli, kártyatermekben történő megszervezését teszi majd lehetővé. – Pontosabban csak tenné – fogalmazott Tatár –, miután ezt lehetetlen lesz kigazdálkodni, ráadásul további adminisztrációs kötelezettségei is lesznek a szalonoknak, ami tovább nehezíti a helyzetüket. Az utolsó pillanatban az MPSZ még megpróbált eljuttatni egy körlevelet a képviselőkhöz, amelyben a tervezet visszásságaira hívta fel a figyelmet, ám ennek már nem sok foganatja volt – tette hozzá az elnök. Meggyőződésük, hogy a javaslat elfogadása a feketegazdaság felé tereli a pókerjátékot szervező szalonokat.

Pedig sokáig úgy tűnt, hogy nem lesz pókertörvény. Utoljára októberben egyeztettek a Pénzügyminisztérium (PM) illetékeseivel, valamint a módosító indítványt benyújtó képviselőkkel. Végleges változatban azonban nem állapodtak meg, bár az álláspontok közeledtek. Azért még akkor is maradt ok vitára, a szövetség szerint a tárca olyan extra díjat akart kiszabni, ami elvitte volna a nyereséget. Az MPSZ számára egyetlen, a tegnapi cikkünkben is említett jogi eljárás maradt lehetőségként. Azt kívánják igazolni, hogy a póker nem szerencse-, hanem stratégiai, logikai játék. Ha ez idővel sikerülne, akkor a póker kikerülne a szerencsejáték-törvény hatálya alól.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.