Az Erste Bank és a társadalmi felelősségvállalás

Hátrányos helyzetű gyermekek támogatása, tehetségkutatás és gondozás, művészeti, kulturális és sport szponzoráció, valamint ismeretterjesztés. Ezek mind részei az Erste Bank társadalmi felelősségvállalási, azaz CSR politikájának. A bank kommunikációs igazgatójával, Danks Emesével beszélgettünk a CSR fontosságáról.

- Manapság nagyon nagy divatja van a társadalmi felelősségvállalásnak. Önöknek miért fontos ez?

- Egyre többet foglalkozik mindenki a segítség gondolatával, ami azt hiszem, többek között a válság következménye is. Mi az Ersténél azonban nemcsak beszélünk róla. Nálunk a társadalmi felelősségvállalás kiemelkedő fontosságú kérdés, és én szerencsés vagyok, mert nekem ez nem egyszerűen csak a munkaköri kötelességem, hanem a szívügyem is. Úgy gondoljuk, hogy az ügyfeleket nemcsak a színvonalas pénzügyi szolgáltatások révén kell elérnünk, hanem aktívan részt kell vállalnunk a társadalmat foglalkoztató ügyekben is.

- Hogyan döntik el, hogy mittámogatnak?

- Azt mondhatom, hogy tevékenységünk három pilléren nyugszik. Az első a jótékonyság, a második a szponzoráció, a harmadik pedig az ismeretterjesztés-oktatás-tehetséggondozás. A jótékonysági tevékenységünk elsősorban a fiatalokra, a hátrányos helyzetű embertársaink megsegítésére és életkörülményeik javítására, illetve az egészséges életmód megőrzésére helyezi a hangsúlyt. A pénzadományok mellett tárgyi adományokat, illetve saját kollégáink szakértői és társadalmi munkáját is gyakran fordítjuk a rászorulók megsegítésére. Az SOS Gyermekfalu az egyik szívügye a banknak. A gyermekfalvakat a pénzadományok mellett évek óta egyéb eszközökkel (bútor, számítógépek, balatoni nyaralás) is támogatjuk. A segítségünkkel megvásárolt Magyar Vöröskeresztes véradó kamionban pedig 2008-ban hatezren adtak vért, és rendkívül sikeres a Magyar Postával közösen működtetett méhnyakrákszűrő kamionunk is, amely tavaly több mint kétezer szűrést végzett. A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálatnak szintén évek óta igyekszünk segíteni.

A támogatási filozófiánk másik kiemelt része a kulturális élet szponzorálása, fontosnak tartjuk, hogy minden esetben az igényes, értékeket hordozó kultúra mellett tegyük le a voksunkat. Tavaly az Erste Bank a magyar és nemzetközi szinten is elismert Művészetek Palotájának lett a fő stratégiai támogatója. Az intézmény Metropolitan opera-közvetítései is a bank támogatásával jöttek létre, és nagy öröm számunkra, hogy hozzájárulhattunk a szegedi Belvárosi Színházban idéntől induló közvetítések létrejöttéhez is.

- Legújabb programjuk pedigaz oktatáshoz, ismeretterjesztéshez kapcsolódik.

- Így van, a tavaly ősszel kirobbantpénzügyi válság egyik fontos tanulsága, hogy a lakosság meglehetősen tájékozatlan a pénzügyeit illetően és nehezen igazodik el a banki fogalmak között. Az egyik legnagyobb hazai lakossági pénzügyi szolgáltatóként kötelességünknek érezzük, hogy "gondoskodó bankként" jó példát mutatva élen járjunk a pénzügyi ismeretek terjesztésében, ezért indítottunk országos oktatási programot. Idén ősztől rendhagyó módon próbálunk hozzájárulni a fiatalok pénzügyi ismeretének növeléséhez. Az Erste Pénzügyi Ismeretek Fiataloknak (EPIF) program keretében a bank munkatársai egy, a felső tagozatos és középiskolás korosztály számára összeállított interaktív előadás keretében beszélnek a gyerekeknek az alapvető pénzügyi ismeretekről. A program nagyon népszerű, meghirdetése óta folyamatos az önkormányzatok érdeklődése, eddig 15 város önkormányzata jelezte, hogy iskoláik részt kívánnak venni a programban.

Az EPIF mellett kiemelten kezeljük a szakember utánpótlást biztosító gazdasági szakképzés támogatását és fejlesztését, a fiatalok gazdálkodási, vállalkozási és takarékossági ismereteinek a bővítését is, melynek keretében közel százmillió forint öszszegben juttatunk 96 középiskolának és 26 főiskolának szakképzési hozzájárulást a gyakorlati képzés feltételeinek javításacé ljából.

- Ha a fiatalok, a fiatal tehetségek támogatásáról beszélünk, meg kell említeni a Junior Príma Díjat is…

- Tavaly első alkalommal adtákát az Erste Bank Hungary jóvoltából Magyar Sajtó kategóriában a Junior Prima Díjat. A tavalyi évhez hasonlóan idén is rangos zsűri, Juhász Judit, Friderikusz Sándor és Szegő András részesített szakmai elismerésben és anyagi támogatásban tíz fiatal, 30 év alatti újságírót. A Demján Sándor által alapított Prima Primissima Díj egyik két évvel ezelőtti újdonsága volt, hogy a tehetséges fiatalokat is elismerésben részesítették. Az Erste azért csatlakozott társalapítóként a sajtó kategóriához, mert úgy látjuk, hogy a jelenlegi nehéz helyzetben megnőtt a hírvivők felelőssége. Az újságíróké, akik nap, mint nap tálalják a híreket, magyarázatokkal segítik az olvasókat abban, hogy eligazodjanak a rájuk zúduló információ-özönben. Nekik nemcsak alapos szakmai tudásra és a munka iránti elkötelezettségre, de szellemi és anyagi függetlenségre is szükségük van ahhoz, hogy a hírfogyasztók mindig hiteles, tárgyilagos és szakszerű tájékoztatástka pjanak.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.