Röviden

A héten véget érhet az Opel kálváriája

A héten lezárulhat az Opel eladása: cégkörök és az üzemi tanács reményei szerint az eddigi anyavállalat, a General Motors igazgatótanácsa november 3-án hozza meg döntését arról, hogy visszalép-e korábbi szándékától, illetve annak megfelelően eladja-e az Opelt a Magna- Sberbank konzorciumnak. Amennyiben a GM mégis amellett döntene, hogy az Opelt megtartja és saját erejéből szanálja, az üzemi tanács közlése szerint a dolgozók készek a tiltakozó akcióra. A Magna International és a Sberbank hivatalosan is értesítette az Európai Bizottságot szándékáról a General Motors Co. európai érdekeltsége, az Opel megvásárlására; Brüszszel november 27-ig értékeli versenyjogi szempontból a vételi ajánlatot. (MTI)

Geithner szerint a kilábalás egyenetlen és időigényes lehet

Az amerikai pénzügyminiszter szerint a gazdasági kilábalás kissé egyenetlen lehet és még jóideig eltarthat. Timothy Geithner szerint, aki az NBC-nek nyilatkozott, a munkahelyek és a befektetői bizalom visszatérése lesz a kilábalás igazi tesztje. Hozzátette ugyanakkor, hogy lát már bíztató jeleket a gazdaságban. (MTI)

Állami segédlettel jönnek létre új brit bankok

Timothy Geithner
Timothy Geithner

Új, klasszikus lakossági banki szolgáltatásokat ellátó bankhálózatok jönnek létre Nagy-Britanniában, miután a brit kormány feldarabolja és részlegesen visszaprivatizálja a pénzügyi válság során többségi állami tulajdonba került pénzintézeteket. Az amerikai Lehman Brothers nagybank tavaly őszi összeomlása utáni piaci pánikhelyzetben a brit kormány és a jegybank összesen 500 milliárd fontos (145 ezermilliárd forintos) bankmentő programját indította el, amelynek keretében - évtizedek óta először - többségi állami tulajdonba kerültek brit nagybankok. A Royal Bank of Scotlandben például jelenleg 70 százalékos az állami részesedés, a Northern Rock jelzáloghitel-intézetet teljesen államosították, de a Lloyds bankcsoportban is 43 százaléka van a brit kincstárnak. (MTI)

Tízezer fős leépítés a ThyssenKruppnál

A gazdasági válság miatt tízezer munkahely megszüntetését tervezi a ThyssenKrupp acélipari csoport Németországban az október 1-jével kezdődött új üzleti évben. A Der Spiegel beszámolója szerint a vezetés egyebek mellett azt tervezi, hogy nem töltik be a megüresedett helyeket, illetve egyes üzemeket eladnak vagy bezárnak. A most bejelentett létszámcsökkentés része annak a nagyszabású átalakítási programnak, amelynek keretében világszerte összesen 20 ezer munkahelyet számolnak fel a német acélóriáshoz tartozó üzemekben. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.