Röviden

Oszkó Péter sürgősen tisztázná a sukorói ügyletet

Oszkó Péter szerint napokon belül kiderül, milyen típusú jogi eljárásban tudja tisztázni a tárca a sukorói telekügylet érvényességét. A pénzügyminiszter közölte: miután az ügyészség által a cseretelkekre elvégeztetett értékbecslés részleteit megismerik, és összevetik a korábbi értékelésekkel, a tárca kialakítja álláspontját. A miniszter szerint az ingatlanok értékbecslésén túl is sok aggály merül fel a sukorói ügylet kapcsán, amelyeket eddig nem sikerült eloszlatni. Csütörtökön a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője a kirendelt igazságügyi szakértő véleménye alapján azt közölte: valós értéküknél csaknem 600 millió forinttal drágábban szerepelnek a sukorói ingatlancsere szerződésében a pilisi és albertirsai földterületek. (MTI)

Az OMV egymilliárd eurós részvénykibocsátást tervez

Az OMV egymilliárd euró értékben tervez részvényt kibocsátani, hogy a befolyó összegből többségi tulajdonrészt vásárolhasson egy török benzinkúthálózatban. Az OMV-nek 42 százalékja van a Petrol Ofisi cégben, és tárgyalásokat folytat a többségi tulajdonos Dogan családdal további 54 százalék átvételéről. Az OMV Törökországban tervezi kialakítani harmadik stratégiai központját Ausztria és Románia után. (MTI)

Új elnök és vezérigazgató irányítja a TriGránitot

Közös megegyezéssel távozott posztjáról Kibédi Varga Lóránt, aki 2006 óta irányította vezérigazgatóként a TriGránit Fejlesztési Zrt.-t. Székét Török Árpád foglalta el, aki 1999-ben csatlakozott a társasághoz bérbeadási menedzserként, majd három éve átvette a terület irányítását, miközben a cég romániai fejlesztéseit is irányította. Török kinevezésével egy időben Nyúl Sándor lett a cég elnöke. Az üzletember Nathaniel Rothschildot váltotta, aki azért távozott, mert nemrég eladta a TriGránitban lévő részesedését. Nyúl Sándor megvált eddig betöltött, operatív vezérigazgatói beosztásától. (H. B.)

Megugrott a felszámolások száma szeptemberben

Szeptemberben 1400 céggel szemben indult felszámolási eljárás, az augusztusi 566 után. E mögött azonban a cégbírósági szabadságok miatt felhalmozódott ügyhátralék ledolgozása áll - közölte az Opten céginformációs szolgáltató. Adataik szerint az első három negyedévben harmadával több cég dőlt be, mint egy évvel korábban. Tavaly ilyenkor pedig 37 százalékkal több céget számoltak fel, mint 2007 szeptemberében. A cégalapítási kedv alig esett viszsza: míg tavaly szeptemberben csaknem háromezer új cég bejegyzését jelentették be a cégbíróságok, idén a kilencedik hónapban 2742-ét. Ezt a magas számot az Opten stratégiai igazgatója szerint semmilyen reálgazdasági tényező nem indokolja. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.