Röviden
Az Unilever megvásárolja a Sara Lee kozmetikai üzletágát
A Sara Lee kozmetikai üzletágát 1,275 milliárd dollárért megvásárolná az Unilever - tudatta pénteken a cég. Az egyesülés konkrét lépéseit az Unilever addig nem hozhatja nyilvánosságra, amíg le nem zárulnak az egyeztetési folyamatok az európai szakszervezetekkel, és amíg a vállalat meg nem kapja az illetékes hatóságok engedélyét. Az Unilever az adásvétellel olyan kozmetikai márkákat szerezne meg, mint a Sanex, a Radox vagy a Dushdas. (Munkatársunktól)
Megtanulta végre a leckéjét Magyarország?
A pénteken utcára került legfrissebb számában a The Economist megállapítja: a válság alatt a magyarok megszokták, hogy szorosabbra kell húzniuk a nadrágszíjat. Bár a GDP az Európai Unió tagállamai közül a balti országok és Románia után Magyarországon csökkent a legnagyobb mértékben, részben a megszorító intézkedések eredményeként javultak a kilátások. Csökkent a forint összeomlásának veszélye, nem dőlt be a többnyire külföldi tulajdonban lévő bankrendszer. A Magyar Nemzeti Bank elkezdhette a kamat megnyirbálását. A lakáshiteleiket svájci frankban törlesztők továbbra is kínlódnak, de a kormány ismét képes a pénzpiacról fedezni finanszírozási igényeit. A befolyásos magazin változatlanul valószínűnek tartja, hogy a szocialista kormány el fogja veszíteni a jövő évi választásokat, így Bajnai Gordonnak kevés ideje marad a közszolgáltatások reformjának megvalósítására. (Londoni tudósítónktól)
A magánnyugdíjpénztárak is bírságot kaptak
Összesen 12,6 millió forintos bírságot szabott ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) 15 magyarországi magánnyugdíjpénztárra. Az Évgyűrűk, a Premium, az Allianz Hungária, az AEGON, az MKB, az AXA, az Életút, az Erste, a Honvéd, a Budapest, a Dimenzió, a Quaestor, az Aranykor, a VIT és az ING 0,2-1,5 millió forint közötti büntetést kapott. A felügyelet azért büntetett, mert a pénztárak késedelmesen dolgozták fel az APEH-tól megkapott tagdíjbevallási és -befizetési adatokat, valamint azért, mert több pénztár hibásan, késve vagy egyáltalán nem küldte meg adatait a felügyelet által működtetett Pénztárak Központi Nyilvántartásának. (MTI)
A Szberbank kitolatna az Opel-vételből
Az Opelt a Magnával közösen megvásárló orosz Szberbank esetleg eladja az autógyári részesedését a szintén orosz VEB banknak vagy a GAZ-nak. Az üzletre akkor kerülhet sor, ha nem sikerül autóipari együttműködő partnert bevonnia az üzletbe - közölte German Gref, a Szberbank igazgatója a Reuters hírügynökséggel. A Szberbank és a kanadai-osztrák Magna autóipari vállalat alkotta konzorcium állapodott meg a General Motors autógyárral az Opel 55 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról. (MTI)