Röviden
Tartozásai miatt elárverezik az ELI patikaláncot
Tartozásai fejében elárverezteti az ELI Patika Kft.-t a Teva. A mintegy negyvenegységes lánc kikiáltási ára 3,2 milliárd forint. A Teva Magyarország a 3,52 milliárd forint jegyzett tőkéjű cég 99,97 százalékát kínálja eladásra. Ezzel a Teva érvényesíti a társaságra februárban bejegyzett jelzálogjogát. Hogy mekkora összegű adósságra jegyezték be a jogot, illetve, hogy az ELI Patika Kft. miként került ebbe a helyzetbe, az érintettek nem árulják el. (MTI)
Kincstárnokokat küld a kormány a tárcákhoz
A kormány meghonosítja a kincstárnoki rendszert a minisztériumoknál - jelentette be Szollár Domokos kormányszóvivő. A miniszterelnök minden tárcához és a központi költségvetés intézményeihez rendel ki kincstárnokot, aki a helyi pénzügyi folyamatokat figyeli. Ha problémát észlelnek, akkor a pénzügyminiszternek jelzik azt, a Pénzügyminisztérium kincstárnoka pedig a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszterhez fordul. (MTI)
Hamarosan kezdődik a harc a lánctartozások ellen
Október elsejétől indul a kormány Biztos Kéz programja, amely az építőipari lánctartozásokat hivatott megfékezni. A közbeszerzéseken 90 millió forint, a magánberuházásoknál 1,2 milliárd forint értékhatár felett lesz kötelező a fedezetkezelő alkalmazása, aki garantálja a munka ellenértékének kifizetését - jelentette be Varga István gazdasági miniszter. A közbeszerzéseknél a Magyar Államkincstár látja el a feladatot havi 100 ezer forintért, magánberuházásoknál bank lehet a fedezetkezelő kialkudott díjért. (MTI)
A belgáknak is odaadná az Opelt a német kabinet
Elfogadhatónak tartaná a német kormány, ha az Opel az eddig favorizált kanadai- osztrák Magna autóipari beszállító helyett a belga RHJ pénzügyi befektetőhöz kerülne - írta a Bild. A lap szerint a jelenlegi tulajdonos amerikai General Motors, a berlini kabinet és az Opel-ügyben érdekelt német tartományok képviselőinek keddi megbeszélésén a kormány első alkalommal jelezte, hogy már azt is hajlandó lenne elfogadni, hogy a belga pénzügyi társasághoz kerüljön az autógyár. Ennek feltétele, hogy az RHJ ne egyedül vegye át az Opelt, hanem egy szakmai partnerrel. (MTI)
Megviselte a Gazprom profitját az orosz-ukrán gázárvita
Az orosz Gazprom adó utáni nyeresége az idei első negyedévben 62 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Az orosz- ukrán gázárvita idején a cég 30 százalékkal kevesebb gázt tudott szállítani a legjobban jövedelmező piacára, Európába, Oroszországban pedig kilenc százalékkal visszaesett a forgalma. A társaság 103,7 milliárd rubel adózás utáni nyereséget ért el 2009 első negyedévében, szemben a tavalyi 273,4 milliárd rubellel. (MTI)