BorsodChem: százmillió eurós támadás
A vállalat vezetői írásos megerősítést egyelőre nem kaptak az ügyletről, így a Wolfgang Büchele elnök-vezérigazgató szerint vélhetően ellenséges szándékú vásárló kilétét továbbra is homály fedi. A cégnél már vizsgálják a felvásárolt hitelek összetételét, és azt, milyen befolyásra tehet szert ezek révén a belépő.
Mint arról lapunk tegnapi számában beszámoltunk, a BC-nél múlt pénteken szereztek tudomást a mezzanine-hitelek jelentős részének megvételéről. Wolfgang Büchele elmondta: mindez aggodalomra ad okot, hiszen már a végéhez közelednek a magyar kormánnyal és a hitelezőkkel hónapok óta zajló tárgyalások egy többmilliárdos fejlesztési kölcsönről. A megállapodást pedig veszélyezteti egy új szereplő megjelenése. Hozzátette: azért értékelik ellenséges szándékként a történteket, mert ha kölcsönösek az érdekek, nincs szükség befektetési bank közreműködésére. A gazdasági válság miatt egy új szereplő most olcsón hozzájuthat ahhoz a kiváló technológiához, amely a BC-t abban segíti, hogy Európa vezető izocianátgyártójává váljon, Magyarország ugyanakkor elveszítheti egy termelőegységét és a további fejlesztések lehetőségét.
A kölcsönügylet a munkavállalókat nem érinti - hívta fel a figyelmet a vezérigazgató. Megtudtuk ugyanakkor, hogy mivel a BC folyamatos munkarenddel működik, a céget nem érinti az augusztus végén megjelenő, nagyvállalatoknak szól 4+1-es uniós forrású pályázati lehetőség, ezen nem is indul.